Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 16 – 22 ianuarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 16 – 22 ianuarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 19 ianuarie
10.00 si 11.30 – Colombina se intoarce
10.00 – Copiii in Tara Minunilor
17.00 – Lumea papusilor
Duminica, 20 ianuarie
10.00 si 11.30 – Colombina se intoarce
10.00 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 – Lumea papusilor
Marti, 22 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce
10.00 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 – Lumea papusilor

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 16 ianuarie
18.00 – Fara frica 
Joi, 17 ianuarie
18.00 – Pe marimea mea 
Vineri, 18 ianuarie
18.00 – La un metru de tine
Sambata, 19 ianuarie
11.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Joi, 17 ianuarie
10.00 – Ratusca cea urata 
Vineri, 18 ianuarie
10.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 19 ianuarie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Motanul incaltat
11.00 – Mica Sirena
Duminica, 20 ianuarie
11.00 – Capra cu trei iezi
11.00 – Alba ca Zapada
Luni, 21 ianuarie
10.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 22 ianuarie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 16 ianuarie
19.00 – Minunata lume noua
Joi, 17 ianuarie
10.00 – Bambi
Vineri, 18 ianuarie
10.00 – Praslea cel voinic si merele de aur
19.00 – Missouri sky
Sambata, 19 ianuarie
19.00 – Amerika
Duminica, 20 ianuarie
11.00 – Degetica
Luni, 21 ianuarie
19.00 – Iluzie comica
Marti, 22 ianuarie
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 20 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 19 ianuarie
11.00 – Cenusareasa si pantoful de sticla la Teatru la Cinema din Liberty Center
11.00 – Fata babei si fata mosului la Teatru la Cinema din Sun Plaza
17.30 – Vrajitorul din OZ la Teatru la Cinema din București Mall-Vitan
Duminica, 20 ianuarie
11.00 – Taramul inghetat la Teatru la Cinema din AFI Cotroceni
17.00 – Cei trei purcelusi la Clubul Taranului
17.30 – Motanul incaltat la Teatru la Cinema din Auchan Titan

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 19 ianuarie
11.00 – Micul Print
Duminica, 20 ianuarie
17.00 – Maresalii

TEATRUL PAIATA
Duminica, 20 ianuarie
10.30 – Bob cel curios – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 9 – 15 ianuarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 9 – 15 ianuarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 9 ianuarie
16.00 – Targul Poveste de Craciun
Joi, 10 ianuarie
16.00 – Targul Poveste de Craciun
Vineri, 11 ianuarie
16.00 – Targul Poveste de Craciun
Sambata, 12 ianuarie
10.00 – Salonul de Scenografie
10.00 –Targul Poveste de Craciun
11.00 – Copiii in Tara Minunilor
17.00 – Printul Crab
Duminica, 13 ianuarie
10.00 – Salonul de Scenografie
10.00 – Targul Poveste de Craciun
10.00 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 – Printul Crab
Luni, 14 ianuarie
16.00 – Targul Poveste de Craciun

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 9 ianuarie
18.00 – Pe marimea mea 
Joi, 10 ianuarie
18.00 – Amintiri intr-o valiza 
Vineri, 11 ianuarie
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 12 ianuarie
11.00 – Calatorii prin galaxii
18.00 –Pe marimea mea
Duminica, 13 ianuarie
11.00 – Eliza viseaza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 9 ianuarie
11.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 10 ianuarie
11.00 – Scufita rosie 
Sambata, 12 ianuarie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Ratusca cea urata
Duminica, 13 ianuarie
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca Soarele

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 9 ianuarie
19.00 – Thomas Sawyer
Joi, 10 ianuarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Vineri, 11 ianuarie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Sambata, 12 ianuarie
11.00 – Casa pisicii
19.00 – #EmojiPlay
Duminica, 13 ianuarie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Napasta
Luni, 14 ianuarie
19.00 – Marea rusine
Marti, 15 ianuarie
18.30 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 13 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata,12 ianuarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 13 ianuarie
11.00  – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRUL ODEON
Joi, 10 ianuarie
18.00 – Clasic e fantastic – Bela Bartok si povestea printului cioplit in lemn
Sambata, 12 ianuarie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe
Duminica, 13 ianuarie
19.30 – Jocul de-a vacanta

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 12 – 23 decembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada  12 – 23 decembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 12 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de percutie
11.00 – Spargatorul de nuci
16.00 –Targul Poveste de Craciun 2018
Joi, 13 decembrie
10.00 – Salonul de percutie
11.00 – Spargatorul de nuci
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Vineri, 14 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de Percutie
11.00 si 18.30 – Spargatorul de nuci
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Sambata, 15 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de percutie
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
Duminica, 16 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de percutie
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
Luni, 17 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Marti, 18 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Miercuri, 19 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Joi, 20 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Vineri, 21 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Sambata, 22 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Duminica, 23 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018

ION CREANGA
Miercuri, 12 decembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor Copiilor
Joi, 13 decembrie
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 14 decembrie
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 15 decembrie
11.00 – ImpreLuna
18.00 – Pe marimea mea
Duminica, 16 decembrie
11.00 – Pe marimea mea

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 12 decembrie
10.00 – Alba ca Zapada
Sambata, 15 decembrie
11.00 – Alba ca Zapada
Duminica, 16 decembrie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 22 decembrie
11.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 12 decembrie
10.00 – Degetica
19.00 – Missoury Sky
Joi, 13 decembrie
19.00 – Iluzie comica
Vineri, 14 decembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Sambata, 15 decembrie
20.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 16 decembrie
11.00 – Degetica
19.00 – Minunata lume noua
Luni, 17 decembrie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Miercuri, 19 decembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
Joi, 20 decembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 16 si 23 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 22 decembrie
18.00 – Clasic e fantastic. Copilaria lui Mozart

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 15 decembrie
11.00 – Poveste de Craciun
Duminica, 16 decembrie
11.00 si 13.00  – Poveste de Craciun

TEATRUL PAIATA
Duminica, 16 decembrie
10.30 – Poveste de iarna – la Clubul Taranului
Sambata, 22 decembrie
10.30 – Darul de Craciun – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 15 decembrie
11.00 – Taramul de gheata la Teatru la Cinema din ParkLake
Duminica, 16 decembrie
11.00 – Magic Christmas la Teatru la Cinema dinPlaza Romania
17.00 – Sacul lui Mos Craciun la Clubul Țăranului
17.30 – Spargatorul de nuci la Teatru la Cinema din Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂 Urmatorul program va aparea pe 8 ianuarie 2019. Vacanta frumoasa!

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 5 – 11 decembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada  5 – 11 decembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 5 decembrie
10.00 si 11.30 – Ivan Turbinca
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Joi, 6 decembrie
10.00 si 11.30 – Ivan Turbinca
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Vineri, 7 decembrie
10.00 si 11.30 – Ivan Turbinca
11.00 si 18.30 – Spargatorul de nuci
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Sambata, 8 decembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
Duminica, 9 decembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
Luni, 10 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Marti, 11 decembrie
10.00 – Salonul de percutie
11.00 – Spargatorul de nuci
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018

ION CREANGA
Miercuri, 5 decembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor Copiilor
17.00 – Pe marimea mea
Joi, 6 decembrie
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pe marimea mea
Vineri, 7 decembrie
10.00 – Eliza viseaza – Sala Rapsodia
Duminica, 9 decembrie
11.00 – Eliza viseaza – Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 5 decembrie
10.00 – Motanul Incaltat
Joi, 6 decembrie
10.00 – Motanul incaltat
Vineri, 7 decembrie
10.00 – Alba ca Zapada
Sambata, 8 decembrie
11.00 – Motanul Incaltat
Duminica, 9 decembrie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 5 decembrie
10.00 – Missoury Sky
Joi, 6 decembrie
10.00 – Bambi
19.00 – Napasta
Vineri, 7 decembrie
15.00 – Missoury Sky
19.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Sambata, 8 decembrie
19.00 – Marea rusine
Duminica, 9 decembrie
11.00 – Taramul povestilor
19.00 – Imparatul mustelor
Luni, 10 decembrie
18.30 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu
Marti, 11 decembrie
10.00 – Bambi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 9 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Joi, 6 decembrie
19.00 – Poveste de Craciun
Sambata, 8 decembrie
10.00 – Poveste de Craciun
Duminica, 9 decembrie
11.00 si 13.00  – Poveste de Craciun

TEATRUL PAIATA
Sambata, 8 decembrie
10.30 – Craiasa Zapezii – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Miercuri, 5 decembrie
19.30 – Dragostea celor 3 portocale

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 8 decembrie
11.00 – Craiasa Zapezii la Teatru la Cinema din Sun Plaza, Berceni
17.30 – Iata vin colindatorii la Teatru la Cinema din Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 9 decembrie
11.00 – Varietati de iarna – Teatru la Cinema din Liberty Center
11.00 – Craciunul Domnului Scrooge la Teatru la Cinema din Mega Mall
17.00 – Aventurile lui Pingolino – Clubul Taranului
17.30 – Sacul lui Mos Craciun la Teatru la Cinema din Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 28 noiembrie – 4 decembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 28 noiembrie – 4 decembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 28 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca                                                              
Joi, 29 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Vineri, 30 noiembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
18.30 – Joc si Rock, adaptare dupa Crai Nou
Sambata, 1 decembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 15.00 – Joc si Rock, adaptare dupa Crai Nou
Duminica, 2 decembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 15.00 – Joc si Rock, adaptare dupa Crai Nou
Luni, 3 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Marti, 4 decembrie
10.00 si 11.30 – Ivan Turbinca
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
19.00 – Poveste de Craciun 2018 – la Sala Polivalenta

ION CREANGA
Miercuri, 28 noiembrie
10.00 – Pantalone in Luna – la Palatul National al Copiilor Copiilor
Joi, 29 noiembrie
10.00 – Pantalone in Luna – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 2 decembrie
11.00 si 18.00 – Eliza viseaza
Luni, 4 decembrie
10.00 – Eliza viseaza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 28 noiembrie
10.00 – Peter Pan (Teatrul de Papusi Gulliver, Galati
18.00 – Pantofii rosii (Teatrul pentru Copii si Tineret Merlin, Timisoara)
Joi, 29 noiembrie
10.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 1 decembrie
11.00 – Muzicantii din Bremen
Duminica, 2 decembrie
11.00 – Motanul Incaltat
Luni, 3 decembrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 4 decembrie
10.00 – Motanul incaltat

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 28 noiembrie
19.00 – Minunata lume noua
Joi, 29 noiembrie
10.00 – Magia copilariei
Marti, 4 decembrie
10.00 – Casa pisicii
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 2 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 21 – 27 noiembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 21 – 27 noiembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 21 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton                                                             
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor
Joi, 22 noiembrie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor
Vineri, 23 noiembrie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor
Sambata, 24 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 si 11.30 – Petrica si Lupul
11.00 si 17.00 – Print si Cersetor
Duminica, 25 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 si 11.30 – Petrica si Lupul
11.00 si 17.00 – Print si Cersetor
Marti, 27 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca

ION CREANGA
Miercuri, 21 noiembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Joi, 22 noiembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pernuta somnoroasa
Vineri, 23 noiembrie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Amintiri intr-o valiza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 21 noiembrie
10.00 si 18.00 – Fluierarul, Scoica si Pestele (Teatrul National pentru Copii, China)
Joi, 22 noiembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz (Teatrul pentru Copii si Tineret Imaginarium, Ploiesti)
Vineri, 23 noiembrie
10.00 – Aventurile lui Gulliver (Teatrul de papusi Vasilache, Botosani)
18.00 – Regele moare
19.00 – Jocul timpului (Compania de teatru Zuazola, Chile)
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Scufita rosie
18.00 – Adunarea pasarilor
19.00 – Povestea unei papusi (Vladimir Zakharov, Rusia)
Duminica, 25 noiembrie
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca Soarele
11.00 si 19.00 – A Mano (Compania de teatru El Patio, Spania)
18.00 – Godot (Universitatea Nationala de Arta „George Enescu”, Iasi)
20.00 – Calul de aur (Teatrul de papusi din Letonia)
Luni, 26 noiembrie
10.00 – Eu, Oblio
20.00 – Frida, alas para volar (Teatrul Ariel, Targu Mures)
Marti, 27 noiembrie
10.00 – Scufita rosie (Teatrul Gong, Sibiu)
18.00 – O poveste japoneza (Teatrul pentru Copii si Tineret Luceafarul, Iasi)
19.30 – Migraaaanti
In perioada 19 – 28 noiembrie, va avea loc Festivalul International al Teatrului de Animatie ImPuls.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 21noiembrie
19.00 – Napasta (avanpremiera)
Joi, 22 noiembrie
10.00 – Bambi
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Vineri, 23 noiembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – O noapte furtunoasa
Sambata, 24 noiembrie
19.00 – Napasta (premiera)
Duminica, 25 noiembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Napasta (premiera)
Luni, 26 noiembrie
18.30 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu
Marti, 27 noiembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 25 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Califul Barza
Duminica, 25 noiembrie
11.00  – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRUL PAIATA
Sambata, 24 noiembrie
10.30 – Coliba iepurasului – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 25 noiembrie
17.00 – Maresalii

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Mica Sirena la Teatru la Cinema din AFI Cotroceni
17.30 – Punguta cu doi bani la Teatru la Cinema din Bucuresti Mall-Vitan
Duminica, 25 noiembrie
11.00 – Prințesa Anastasia la Teatru la Cinema din Liberty Center
17.00 – Micul Print la Clubul Taranului
17.30 – Printesa Aurora la Teatru la Cinema Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 14 – 20 noiembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 14 – 20 noiembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII

Miercuri, 14 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Orchestra lui Nino
11.00 – Print si Cersetor
Joi, 15 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Orchestra lui Nino
11.00 – Print si Cersetor
Vineri, 16 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Orchestra lui Nino
11.00 – Print si Cersetor
Sambata, 17 noiembrie
10.00 si 12.00 – Onix si Barton
10.00 si 11.30 – Orchestra lui Nino
11.00 si 17.00 – Print si Cersetor
Duminica, 18 noiembrie
10.00 si 12.00 – Onix si Barton
10.00 si 11.30 – Orchestra lui Nino
11.00 si 17.00 – Print si Cersetorpremiera
Marti, 20 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 14 noiembrie
10.00 – Pantalone in luna – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Joi, 15 noiembrie
10.00 – Pantalone in luna – la Palatul National al Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Vineri, 16 noiembrie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Sambata, 17 noiembrie
11.00 – De-a Micul Print 
11.00 – Spaima Zmeilor – Sala Rapsodia
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – ImpreLuna
18.00 – Calatorii prin Galaxii

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 14 noiembrie
10.00 – Ratusca cea Urata
Joi, 15 noiembrie
10.00 – Printesa si broscoiul 
Vineri, 16 noiembrie
10.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca Soarele
Sambata, 17 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Ratusca cea Urata
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – Lampa lui Alladin
Luni, 19 noiembrie
19.00 – Pasarea maiastra (Teatrul de Papusi Prichindel, Alba Iulia) – in cadrul Festivalului ImPuls
Marti, 20 noiembrie
10.00 – Fluierasul, Scoica si Pestele (Teatrul National pentru Copii, China) – in cadrul Festivalului ImPuls
15.00 – Capra cu trei iezi
In perioada 19 – 28 noiembrie, va avea loc Festivalul International al Teatrului de Animatie ImPuls.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 14 noiembrie
19.00 – Marea rusine
Joi, 15 noimebrie
10.00 – Degetica
19.00 – Interzis sub 18 ani
Vineri, 16 noiembrie
19.00 – Iluzie comica
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – Casa pisicii
19.00 – Invitatie la dans
Marti, 20 noiembrie
19.00 – Missouri Sky

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 18 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 17 noiembrie
18.00 – Clasic e fantastic – Cand Dunarea valseaza – Copilaria lui Johann Strauss, fiul

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 17 noiembrie
11.00 si 13.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 18 noiembrie
11.00  si 13.00 – Prostia omeneasca

TEATRUL PAIATA
Duminica, 18 noiembrie
10.30 – Intamplare din padure – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Joi, 15 noiembrie
19.00 – Maresalii – premiera
Sambata, 17 noiembrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
19.00 – Hotul de margaritare
Duminica, 18 noiembrie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 17 noiembrie
11.00 – Rapunzel, printesa curajoasa la Cinema City, Parklake
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – Povestea Cenusaresei la Movieplex Cinema, Plaza Romania
17.30 – Degetica, fetita florilor la Cine Globe, Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie