Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 4 – 24 decembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 4 – 24 decembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 6 decembrie
11.00 si 18.30 – Spargatorul de nuci
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
Sambata, 7 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
12.00 – Lunatici
Duminica, 8 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
12.00 – Lunatici
Vineri, 13 decembrie
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
18.30 – Hansel si Gretel
Sambata, 14 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 16.00 – Poveste vieneza
11.00 si 17.00 – Hansel si Gretel
Duminica, 15 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 16.00 – Poveste vieneza
11.00 – Hansel si Gretel
Vineri, 20 decembrie
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
19.00 – Craciunul Feliciei
Sambata, 21 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
10.00 – Zappa, robotelul muzical
19.00 – Craciunul Feliciei

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 4 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Joi, 5 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica
Marti, 10 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa
Miercuri, 11 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Joi, 12 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 13 decembrie
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Sambata, 14 decembrie
11.00 – ImpreLuna
18.00 – Fara frica
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Prostia omeneasca
18.00 – Punguta cu doi bani
Miercuri, 18 decembrie
18.00 – ImpreLuna
Joi, 19 decembrie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Vineri, 20 decembrie
18.00 – Fara frica
Sambata, 21 decembrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – De-a Micul Print
Duminica, 22 decembrie
11.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
11.00 – La un metru de tine
18.00 – ImpreLuna

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 4 decembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Joi, 5 decembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Vineri, 6 decembrie
10.00 – Mica Sirena
Sambata, 7 decembrie
11.00 – Capra cu trei iezi
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Mica Sirena
Luni, 9 decembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Sambata, 14 decembrie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Fata babei si fata mosneagului
Sambata, 21 decembrie
11.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Duminica, 22 decembrie
11.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 4 decembrie
19.00 – Familia Addams
Joi, 5 decembrie
19.00 – Familia Addams
Vineri, 6 decembrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Sambata, 7 decembrie
19.00 – Departe de casa
20.00 – Interzis la 18 ani
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Jucarii pierdute
Miercuri, 11 decembrie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 12 decembrie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
Vineri, 13 decembrie
10.00 – Jucarii pierdute
18.00 – Familia Addams
Sambata, 14 decembrie
19.00 – Familia Addams
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
18.00 – Departe de casa
Miercuri, 18 decembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Comedy Night by iELE

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 8 si 22 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 5 decembrie
18.00 – Clasic e fantastic: Ceaikovski si Povestea unui Spargator de nuci
Vineri, 22 decembrie
18.00 – Clasic e fantastic: Ceaikovski si Povestea unui Spargator de nuci

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 7 decembrie
11.00 si 12.30 – Prostia omeneasca
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Prostia omeneasca
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Poveste de Craciun
Vineri, 20 decembrie
18.30 – Poveste de Craciun
Sambata, 21 decembrie
11.00 si 13.00 – Poveste de Craciun
Duminica, 22 decembrie
11.00 si 13.00 – Poveste de Craciun
Luni, 23 decembrie
18.30 – Poveste de Craciun

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 7 decembrie
11.00 – Magic Christmas la Movieplex Cinema din Plaza România
11.00 – Aventurile lui Pingolino la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 – Aventurile bunicutei Julieta la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Petrica si lupul la Hollywood Multiplex din Mall Vitan
Duminica, 8 decembrie
10.30 – Ursul pacalit de vulpe la Artist Cafe  in Centrul Vechi
11.00 – Craiasa Zapezii si Zana Intunericului la Cinema City din Sun Plaza
17.00 – Capra cu trei iezi la Clubul Țăranului – La Mama
18.30 – Cei trei purcelusi la Artist Cafe in Centrul Vechi
Sambata, 14 decembrie
11.00 – Ursul pacalit de Vulpe la Cinema City din Park Lake
11.00 – Magic Christmas la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 –
Craiasa Zapezii si Zana Intunericului la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Iata vin Colindatorii la Happy Cinema din Liberty Center
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Petrica si Lupul la Movieplex Cinema din Plaza Romania
12.30 – Sacul lui Mos Craciun la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 – Cei trei purcelusi la Clubul Taranului – La Mama

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 6 decembrie
19.30 – Hotul de margaritare

TEATRUL PAIATA
Sambata, 7 decembrie
11.00 – Poveste de iarna
Sambata, 21 decembrie
11.00 – Darul de Craciun

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 27 noiembrie – 3 decembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 27 noiembrie – 3 decembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 29 noiembrie
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
18.30 – Spargatorul de nuci
Sambata, 30 noiembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
12.00 – Lunatici
Duminica, 1 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
12.00 – Lunatici

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 27 noiembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Joi, 28 noiembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
11.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 29 noiembrie
18.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 30 noiembrie
11.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – ImpreLuna
18.00 – Prostia omeneasca
Duminica, 1 decembrie
11.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica
Marti, 3 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 27 noiembrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 28 noiembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Vineri, 28 noiembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Sambata, 30 noiembrie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 1 decembrie
11.00 – Salvati-l pe Mos Craciun

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 27 noiembrie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Joi, 28 noiembrie
10.00 – Jucarii pierdute
19.00 – O noapte frutunoasa
Vineri, 29 noiembrie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Minuntata lume noua
Duminica, 1 decembrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Fluturii sunt liberi
Luni, 2 decembrie
20.00 – Missouri Sky
Marti, 3 decembrie
11.00 – Cocoselul neascultator

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 1 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
18.00 – Clasic e fantastic – Rossini si Povestea lui Wilhelm Tell

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 30 noiembrie
11.00 – Greierele si furnica
Duminica, 1 decembrie
11.00 si 13.30 – Habarnam! 

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 30 noiembrie
11.00 – Ispravile Motanului Incaltat la Artist Cafe in Centrul Vechi
11.00 – Aventurile lui Pinocchio la Movieplex Cinema din Plaza Romania
11.00 – Frumoasa Belle si Bestia la Cinema City din Mega Mall
17.00 – Alba ca zapada la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Cei trei purcelusi la Happy Cinema din Liberty Center
Duminica, 1 decembrie
17.00 – Aventurile lui Pinocchio la Clubul Țăranului – La Mama

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 30 noiembrie
11.00 – Revolta povestilor

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 20 – 26 noiembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 20 – 26 noiembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 23 noiembrie
10.00 si 12.00 – Petrica si lupul
10.00 si 12.00 – Onix si Barton
17.00 – Motanul incaltat
Duminica, 24 noiembrie
10.00  si 11.30 – Petrica si lupul
10.00 – Onix si Barton
11.00 – Motanul incaltat

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 20 noiembrie
10.00 – Impreluna
Joi, 21 noiembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
11.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 22 noiembrie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Sambata, 23 noiembrie Sala Rapsodia
11.00 – Supereroii revin!
18.00 – Calatorii prin galaxii
18.00 – Prostia omeneasca
Duminica, 24 noiembrie
11.00 – Vrajitorul din Oz – Sala Rapsodia
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 26 noiembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 20 noiembrie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Joi, 21 noiembrie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Vineri, 22 noiembrie
10.00 – Copacul cu jucarii
Sambata, 23 noiembrie
11.00 – Scufita rosie
Duminica, 24 noiembrie
11.00 – Copacul cu jucarii
Luni, 25 noiembrie
10.00 – Copacul cu jucarii
Marti, 26 noiembrie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 noiembrie
19.00 – Baiatul cu sosete roz
Joi, 21 noiembrie
10.00 – Cocoselul neascultator
19.00 – Comedy Night by iELE
Vineri, 22 noiembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Turandot
Sambata, 23 noiembrie
11.00 – Magia copilariei
19.00 – Fluturii sunt liberi
Duminica, 24 noiembrie
11.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Familia Addams
Luni, 25 noiembrie
19.00 – Familia Addams
Marti, 26 noiembrie
19.00 – Familia Addams

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 24 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 23 noiembrie
11.00 – Califul Barza
Duminica, 24 noiembrie
11.00 – Hainele cele noi ale Imparatului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 23 noiembrie
11.00 – Tom degetel la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 – Cenusareasa si pantoful de sticla la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Alice si lumea minunata la Hollywood Multiplex din Mall Vitan
Duminica, 24 noiembrie
11.00 – Ursul pacalit de Vulpe la Cinema City din Afi Cotroceni
11.00 – Petrecerea la Artist Cafe  in Centrul Vechi
17.00 – Aventurile lui Pinocchio la Artist Cafe in Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 13 – 19 noiembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 13 – 19 noiembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 16 noiembrie
10.00 si 12.00 – Viata lui Mozart
10.00 si 12.00 – Onix si Barton
17.00 – Motanul incaltat
Duminica, 17 noiembrie
10.00 – Viata lui Mozart
10.00 – Onix si Barton
11.00 – Motanul incaltat

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 13 noiembrie
10.00 – Pinguinii melomani
11.30 – Vrajitorul din Oz – Sala Rapsodia
Joi, 14 noiembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Sambata, 16 noiembrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Calatorii prin galaxii
Duminica, 17 noiembrie
18.00 – – Punguta cu doi bani

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 13 noiembrie
10.00 – Ratusca cea urata
Joi, 14 noiembrie
10.00 – Copacul cu jucarii
Vineri, 15 noiembrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole
Sambata, 16 noiembrie
11.00 – Muzicantii din Bremen
Duminica, 17 noiembrie
11.00 – Tigrisorul Petre
Luni, 18 noiembrie
10.00 – Copacul cu jucarii
Marti, 19 noiembrie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 13 noiembrie
10.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Fluturii sunt liberi
Joi, 14 noiembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Turandot
Vineri, 15 noiembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Sambata, 16 noiembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 17 noiembrie
11.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 17 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 16 noiembrie
11.00 – Prostia omeneasca
Duminica, 17 noiembrie
11.00 – Vulpea si corbul

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 16 noiembrie
11.00 – Vicleniile Vulpii la Cinema City din Park Lake
11.00 – Cei trei purcelusi la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 – Alice si lumea minunata la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Alba ca zapada la Happy Cinema din Liberty Center
Duminica, 17 noiembrie
11.00 – Dumbo cel Istet la Movieplex Cinema din Plaza Romania
11.00 – Rapunzel la Artist Cafe – Centrul  Vechi
17.00 – Pupaza din tei la Artist Cafe – Centrul  Vechi

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 16 noiembrie
09.30 si 11.00 – Lampio si grauntele de lumina

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 6 – 12 noiembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 6 – 12 noiembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 9 noiembrie
10.00 – Viata lui Mozart
12.00 – Bastien si Bastienne
17.00 – Micuta Dorothy
Duminica, 10 noiembrie
10.00 – Viata lui Mozart
11.00 – Micuta Dorothy
12.00 – Bastien si Bastienne

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 6 noiembrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Calatorii prin galaxii
Joi, 7 noiembrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Pinguinii melomani
Vineri, 8 noiembrie
18.00 – Prostia omeneasca 
Marti, 12 noiembrie
10.00 – Supereroii revin!
10.00 – Pinguinii melomani

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 6 noiembrie
10.00 – Ratusca cea urata
Joi, 7 noiembrie
10.00 – Eu, Oblio
Vineri, 8 noimebrie
10.00 – Scufita rosie
Sambata, 9 noiembrie
11.00 – Pinocchio
Duminica, 10 noiembrie
11.00 – Capra cu trei iezi
Luni, 11 noiembrie
10.00 – Scufita rosie
Marti, 12 noiembrie
10.00 – Scufita rosie

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 6 noiembrie
10.00 – Cei trei purcelusi
Vineri, 8 noiembrie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Missouri Sky
Sambata, 9 noiembrie
11.00 – Zana Zorilor
20.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 10 noiembrie
11.00 – Aventuri in tinutul florilor
Marti, 12 noiembrie
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 10 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Enescu

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 9 noiembrie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita
Duminica, 10 noiembrie
11.00 – Habarnam

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 9 noiembrie
11.00 – Micul print la Artist Cafe – Centrul  Vechi
17.00 – Aventurile lui Pinocchio la Hollywood Multiplex – Mall Vitan
Duminica, 10 noiembrie
11.00 – Alba ca Zăpadă la Artist Cafe – Centrul  Vechi
11.00 – Capra cu trei iezi la CinemaCity – Sun Plaza Berceni
17.00 – Ursul păcălit de vulpe la Artist Cafe – Centrul  Vechi

TEATRUL PAIATA
11.00 – Ratusaca cea urata – la Sala Dales

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 30 octombrie – 5 noiembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 30 octombrie – 5 noiembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 2 noiembrie
10.00 – Carnavalul animalelor
12.00 – Bastien si Bastienne
17.00 – Micuta Dorothy
Duminica, 3 noiembrie
10.00 – Carnavalul animalelor
11.00 – Micuta Dorothy
12.00 – Bastien si Bastienne

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 30 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Prostia omeneasca
Joi, 31 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – De-a Micul Print
Vineri, 1 noiembrie
10.00 – Supereroii revin!  – la Sala Rapsodia
Sambata, 2 noiembrie
11.00 – Prostia omeneasca
18.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 3 noiembrie
11.00 – Supereroii revin! – la Sala Rapsodia
18.00 – ImpreLuna
Marti, 5 noiembrie
10.00 – Punguta cu doi bani

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 30 octombrie
10.00 – Mica Sirena
Joi, 31 octombrie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Sambata, 2 noiembrie
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminica, 3 noiembrie
11.00 – Mica Sirena

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 30 octombrie
19.00 – Familia Addams
Joi, 31 octombrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Vineri, 1 noiembrie
10.00 – Magia copilariei
Sambata, 2 noiembrie
20.00 – Missouri Sky
Duminica, 3 noiembrie
11.00 – Cocoselul neascultator

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 3 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 2 noiembrie
11.00 – Greierele si furnica
Duminica, 3 noiembrie
11.00 – Prostia omeneasca

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 2 noiembrie
11.00 – Minnie si Mickey la Artist Café din Centrul Vechi
17.30 – Rapunzel la Happy Cinema – Liberty Center
Duminica, 3 noiembrie
11.00 – Pupaza din Tei la Movieplex Cinema din Plaza Romania
11.00 – Dumbor cel istet la Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Capra cu trei iezi la Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 23 – 29 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 23 – 29 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Joi, 24 octombrie
10.00 si 11.40 – Carnavalul animalelor
Vineri, 25 octombrie
10.00 – Carnavalul animalelor
18.00 – 23.00 – Noaptea vrajitoarelor
Sambata, 26 octombrie
10.00 – Marea aventura Tzitzi-Poc – Spectacol invitat
17.00 – Lumea papusilor
11.00 – Carnavalul animalelor
18.00 – 23.00 – Noaptea vrajitoarelor
Duminica, 27 octombrie
10.00 – Marea aventura Tzitzi-Poc – Spectacol invitat
10.00 – Carnavalul animalelor
11.00 – Lumea papusilor
18.00 – 23.00 – Noaptea vrajitoarelor

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 23 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Joi, 24 octombrie
10.00 – Amintiri intr-o valiza
10.00 – Vrajitorul din Oz – Sala Rapsodia
18.00 – La un metru de tine
Vineri, 25 octombrie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Pernuta somnoroasa
18.00 – ImpreLuna
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Magia ghicitorilor
Marti, 29 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Magia ghicitorilor

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 23 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 24 octombrie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Vineri, 25 octombrie
10.00 – Mica Sirena
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Fata babei si fata mosneagului
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Apolodor
Marti, 29 octombrie
10.00 – Copacul cu jucarii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 23 octombrie
17.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Joi, 24 octombrie
19.00 – Familia Addams
Vineri, 25 octombrie
11.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Familia Addams
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Taramul povestilor
19.00 – Turandot
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Imparatul mustelor
Marti, 29 octombrie
19.00 – Familia Addams

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Revolta povestilor

TEATRUL COQUETTE
Vineri, 25 octombrie
18.00 – Habarnam
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Hainele noi ale imparatului

TEATRUL PAIATA
Sambata, 26 octombrie
10.30 – Ferma fermecata – Sala Dalles

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 26 octombrie
11.00  – Balul vrajitoarelor la Cinema City – Mega Mall
11.00 – Cei trei purcelusi  Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Magic Fairytale la Artist Café din Centrul Vechi
17.30 – Castelul vrajitoarei la Hollywood Multiplex – Mall Vitan
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Printesa si Broscoiul la Cinema City din AFI Cotroceni
11.00 – Frumoasa Belle si Bestia la Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Tom Degetel a Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 16 – 22 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 16 – 22 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 18 octombrie
10.00 – Carnavalul animalelor
18.30 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Sambata, 19 octombrie
10.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Carnavalul animalelor
17.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Duminica, 20 octombrie
10.00 – Carnavalul animalelor
11.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 16 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Joi, 17 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
17.00 – Amintiri intr-o valiza
Vineri, 18 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Magia ghicitorilor
18.00 – Spaima zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Amintiri intr-o valiza
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 22 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodi
18.00 – Prostia omeneasca

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 16 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Cei trei purcelusi
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Ratusca cea urata
Luni, 21 octombrie
10.00 – Scufita rosie
Marti, 22 octombrie
10.00 – Copacul cu jucarii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 octombrie
20.00 – Fecioarele noastre grabnic ajutatoare
Joi, 17 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi
Vineri, 18 octombrie
10.00 – Zana Zorilor
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 19 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi
20.00 – Missouri Sky
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Minunata lume noua
Luni, 21 octombrie
19.00 – Istorie la persoana I
Marti, 22 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 20 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Califul barza
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Greierele si furnica

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 19 octombrie
11.00  – Aventurile lui Pinocchio la Artist Café din Centrul Vechi
11.00 –  Alice si lumea minunata la Cinema City din ParkLAke
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Veronica la Movieplex Cinema din Plaza Romania
11.00 – Cenusareasa si pantoful de sticla la Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Degetica a Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 9 – 15 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 9 – 15 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 11 octombrie
18.30 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Sambata, 12 octombrie
17.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 9 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Magia ghicitorilor
Joi, 10 octombrie
10.00 – Magia ghicitorilor
10.00 – Spaima zmeilor
18.00 – Pinguinii melomani
Vineri, 11 octombrie
10.00 – Magia ghicitorilor
10.00 – Spaima zmeilor
18.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 12 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Aminitiri intr-o valiza
18.00 – Pinguinii melomani
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Amintiri intr-o valiza
11.00 – Spaima zmeilor
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 15 octombrie
10.00 si 18.00 – Pinguinii melomani
10.00 – Vrajitorul din Oz

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 9 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 10 octombrie
10.00 – Ratusca cea urata
Vineri, 11 octombrie
10.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 12 octombrie
11.00 – Capra cu trei iezi
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Motanul incaltat
18.00 – Cenusareasa
Luni, 14 octombrie
10.00 – Ratusca cea urata
Marti, 15 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 9 octombrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
Joi, 10 octombrie
19.00 – Jucarii pierdute – premiera
Vineri, 11 octombrie
10.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Sambata, 12 octombrie
10.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
Marti, 15 octombrie
10.00 – Jucarii pierdute

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 13 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 13 octombrie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 12 octombrie
11.00 – Vulpea si corbul
Duminica, 13 octombrie
11.00 si 13.00 – Prostia omeneasca

TEATRUL ODEON
Duminica, 13 octombrie
18.00 – Clasic e fantastic – Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss – fiul 

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 12 octombrie
11.00  – Ursul pacalit de vulpe la Artist Café din Centrul Vechi
17.30 –  Rapunzel  la Hollywood Multiplex din Mall Vitan
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Cenusareasa si pantoful de sticla la Cinema City din Sun Plaza
11.00 – Minnie si Mickey la Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 2 – 8 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 2 – 8 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
Vineri, 4 octombrie
18.30 – Erus si Valea Generozitatii
Sambata, 5 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
11.00 – Colombina se intoarce
17.00 – Fetita cu chibrituri
Duminica, 6 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
11.00 – Colombina se intoarce
11.00 – Fetita cu chibrituri

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 3 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – ImpreLuna
Vineri, 4 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Sambata, 5 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Aminitiri intr-o valiza
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Calatorii prin galaxii
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 8 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 3 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 4 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Improveste

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 2 octombrie
17.00 – Trucul lui Patrik
19.00 – Monster
Joi, 3 octombrie
17.00 – Limite
17.00 – Baiatul cu sosete roz
19.00 – Cei doi tineri din Verona
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Napasta
Sambata, 5 octombrie
17.00 – 21.00 – Maratonul Adolescentei – Teens in the spotlight
19.00 – Moliere. Ereilom
Duminica, 6 octombrie
17.00 – Lectia
19.00 – Familia Addams
Luni, 7 octombrie
19.00 – Familia Addams

In perioada 29 septembrie – 6 octombrie, la Teatrul Excelsior are loc festivalul Teen-Fest, al carui program poate fi consultat aici.

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 6 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Hainele cele noi ale imparatului

TEATRUL ODEON
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Aventurile lui Pinocchio – la Cinema City din Mega Mall
17.00 – Capra cu trei iezi – la Happy Cinema din Liberty Center Mall
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Motanul Incaltat la Movieplex Cinema din Plaza Romania

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 2 – 8 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 2 – 8 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
Vineri, 4 octombrie
18.30 – Erus si Valea Generozitatii
Sambata, 5 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
11.00 – Colombina se intoarce
17.00 – Fetita cu chibrituri
Duminica, 6 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
11.00 – Colombina se intoarce
11.00 – Fetita cu chibrituri

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 3 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – ImpreLuna
Vineri, 4 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Sambata, 5 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Aminitiri intr-o valiza
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Calatorii prin galaxii
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 8 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 3 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 4 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Improveste

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 2 octombrie
17.00 – Trucul lui Patrik
19.00 – Monster
Joi, 3 octombrie
17.00 – Limite
17.00 – Baiatul cu sosete roz
19.00 – Cei doi tineri din Verona
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Napasta
Sambata, 5 octombrie
17.00 – 21.00 – Maratonul Adolescentei – Teens in the spotlight
19.00 – Moliere. Ereilom
Duminica, 6 octombrie
17.00 – Lectia
19.00 – Familia Addams
Luni, 7 octombrie
19.00 – Familia Addams

In perioada 29 septembrie – 6 octombrie, la Teatrul Excelsior are loc festivalul Teen-Fest, al carui program poate fi consultat aici.

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 6 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Hainele cele noi ale imparatului

TEATRUL ODEON
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Aventurile lui Pinocchio – la Cinema City din Mega Mall
17.00 – Capra cu trei iezi – la Happy Cinema din Liberty Center Mall
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Motanul Incaltat la Movieplex Cinema din Plaza Romania

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 13 – 30 iunie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 13 – 30 iunie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 14 iunie
18.30 – Madagascar – A musical adventure junior
Sambata, 15 iunie
11.00 si 17.00 – Madagascar – A musical adventure junior
Duminica, 16 iunie
11.00 si 17.00 – Madagascar – A musical adventure junior
19.00 – Sotron cu Nicu Alifantis

TEATRUL ION CREANGA
Joi, 13 iunie
10.00 – Calatorii prin galaxii
Joi, 20 iunie
10.00 – Fara frica
18.00 – Magia ghicitorilor
Vineri, 21 iunie
18.00 – Joaca cu gheata
Sambata, 22 iunie
11.00 – Parfum in jurul lumii
Duminica, 23 iunie
11.00 – Tocanita de berbec
Luni, 24 iunie
18.00 – Magia ghicitorilor
Marti, 25 iunie
10.00 – Pinguinii melomani
18.00 – Vrei sa fii prietenul meu?
Miercuri, 26 iunie
10.00 – Pinguinii melomani
18.00 – Tocanita de berbec
Joi, 27 iunie
10.00 – Pinguinii melomani
18.00 – Fantezii din palarii
Vineri, 28 iunie
18.00 – Magia ghicitorilor
Sambata, 29 iunie
11.00 – Tocanita de berbec
In perioada 14 – 16 iunie, Teatrul Ion Creanga organizeaza Festivalul „Amintiri din copilarie” care se va desfasura in Parcul Tineretului. Programul festivalului poate fi consultat aici.

TEATRUL TANDARICA

Sambata, 15 iunie
11.00 – Cenusareasa
Duminica, 16 iunie
11.00 – Fata babei si fata mosului
Sambata, 22 iunie
11.00 – Apolodor
Duminica, 23 iunie
11.00 – Eu, Oblio
Sambata, 29 iunie
11.00 – Muzicantii din Bremen
Duminica, 30 iunie
11.00 – Cenusareasa

TEATRUL EXCELSIOR
Sambata, 15 iunie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 16 iunie
11.00 – Aventuri in Tinutul florilor
Duminica, 23 iunie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 16 iunie si 30 iunie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂 Urmatorul program va aparea pe 17 septembrie. Va dorim vacanta frumoasa!

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 5 – 11 iunie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 5 – 11 iunie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 5 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Joi, 6 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Vineri, 7 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
18.30 – Jack si vrejul de fasole
Sambata, 8 iunie
10.00, 12.00 si 14.30 – Carnavalul animalelor
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Jack si vrejul de fasole
Duminica, 9 iunie
10.00, 12.00 si 14.30 – Carnavalul animalelor
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Jack si vrejul de fasole

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 5 iunie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Magia ghicitorilor
Joi, 6 iunie
10.00 – Spaima Zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – ImpreLuna
Vineri, 7 iunie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pinguinii melomani
Sambata, 8 iunie
11.00 – Joaca cu gheata
18.00 – De-a Micul Print
Duminica, 9 iunie
11.00 – Tocanita de berbec
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 11 iunie
10.00 – Fara frica 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 5 iunie
10.00 – Ratusca cea urata
Joi, 6 iunie
10.00 – Cenusareasa
Vineri, 7 iunie
10.00 – Scufita rosie
19.00 – Regele moare
Sambata, 8 iunie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 9 iunie
11.00 – Capra cu trei iezi
Marti, 14 iunie
10.00 – Muzicantii din Bremen

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 5 iunie
10.00 – Degetica
19.00 – Baiatul cu sosete roz
Vineri, 7 iunie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Minunata lume noua
Sambata, 8 iunie
20.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 9 iunie
11.00 – Vrajitorul din Oz
Luni, 10 iunie
19.00 – Imparatul mustelor
Marti, 11 iunie
19.00 – Timeaholics

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 9 iunie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 8 iunie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Duminica, 9 iunie
11.00 – Vulpea si corbul

TEATRUL ODEON
Sambata, 8 iunie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 28 mai – 4 iunie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 29 mai – 4 iunie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 29 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor
Joi, 30 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Vineri, 31 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor
11.00 – Eliza, micuta florareasa
19.00 – OCC Magic Show cu Bogdan Muntean
Sambata, 1 iunie
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Flautul fermecat
Duminica, 2 iunie
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 15.00 – Flautul fermecat
Marti, 4 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 29 mai
10.00 – Pantalone in luna – la Palatul National al Copiilor
Joi, 30 mai
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 31 mai
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pernuta somnoroasa
Sambata, 1 iunie
18.00 – Fara frica
Duminica, 2 iunie
10.00 – Magia ghicitorilor
18.00 – Prostia omeneasca
Luni, 3 iunie
18.00 – Parfum in jurul lumii
Marti, 4 iunie
18.00 – Fantezii in palarii 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 29 mai
10.00 – Apolodor
Joi, 30 mai
10.00 – Apolodor
Vineri, 31 mai
18.00 – Alba ca Zapada
Sambata, 1 iunie
11.00 – Ratusca cea urata
18.00 – Fata babei si fata mosului
Duminica, 2 iunie
11.00 – Scufita rosie
Luni, 3 iunie
10.00 – Cenusareasa
Marti, 4 iunie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 29 mai
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Thomas Sawyer
Joi, 30 mai
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Turandot
Vineri, 31 mai
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Napasta
Sambata, 1 iunie
11.00 – Aventuri in tinutul florilor
Duminica, 2 iunie
11.00 – Aventuri in tinutul florilor

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 1 iunie
11.00 – Revolta povestilor

TEATRUL MASCA
Miercuri, 29 mai
18.30 – Prostia omeneasca

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 1 iunie
11.00 – Hainele cele noi ale imparatului
Duminica, 2 iunie
11.00 – Frumoasa din Padurea Adormita

TEATRUL ODEON
11.00 – 18.00 – Ziua Copilului @ Odeon

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 22 – 28 mai 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 22 – 28 mai 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 22 mai
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Fetita cu chibrituri
Joi, 23 mai
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Fetita cu chibrituri
Vineri, 24 mai
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Fetita cu chibrituri
Sambata, 25 mai
10.00, 12.00, 14.00 si 16.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00si 17.00 – Fetita cu chibrituri
12.00 – Carnavalul animalelor – premiera
Duminica, 12 mai
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00si 17.00 – Fetita cu chibrituri
10.00 si 12.00 – Carnavalul animalelor – premiera
Marti, 28 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor – premiera

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 22 mai
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
Joi, 23 mai
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 24 mai
18.00 – De-a Micul Print
Sambata, 25 mai
11.00 – O poveste a porcului
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 28 mai
10.00 – Jack si vrejul de fasole 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 22 mai
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
18.00 – Regele moare
Joi, 23 mai
10.00 – Lampa lui Alladin
Vineri, 24 mai
10.00 – Jack si vrejul de fasole
19.00 – Apolodor – premiera
Sambata, 25 mai
11.00 – Tigrisorul Petre
Duminica, 26 mai
11.00 – Cenusareasa
Luni, 27 mai
10.00 – Scufita rosie
Marti, 28 mai
10.00 – Cenusareasa

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 22 mai
19.00 – Iluzia comica
Marti, 23 mai
10.00 – Degetica
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Joi, 24 mai
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 25 mai
11.00 – Zana Zorilor
Duminica, 26 mai
11.00 – Casa pisicii
Luni, 27 mai
10.00 si 12.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Marti, 28 mai
10.00 – Casa pisicii
19.00 – Interzis sub 18 ani

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 26 mai, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 26 mai
19.00 – Dragostea celor 3 portocale

TEATRU LA CINEMA
11.00 – Jack si vrejul de fasole – la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 15 – 21 mai 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 15 – 21 mai 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 15 mai
11.00 – Micuta Dorothy
11.00 – Mirandolina
Joi, 16 mai
11.00 – Micuta Dorothy
11.00 – Mirandolina
Vineri, 17 mai
11.00 si 18.30 – Micuta Dorothy
11.00  si 18.00 – Mirandolina
Sambata, 18 mai
11.00 si 17.00 – Micuta Dorothy
11.00 si 13.30 – Mirandolina
12.00 – Salonul de balet
Duminica, 12 mai
11.00 si 15.00 – Micuta Dorothy
11.00 si 13.30 – Mirandolina
12.00 – Salonul de balet

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 15 mai
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
Joi, 16 mai
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 17 mai
18.00 – Prostia omeneasca
Sambata, 18 mai
11.00 – Pinguinii melomani
18.00 – Pernuta somnoroasa
Duminica, 19 mai
11.00 – Fara frica
18.00 – ImpreLuna
Marti, 21 mai
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 15 mai
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 16 mai
10.00 – Micuta Sirena
Vineri, 17 mai
10.00 – Motanul incaltat
Sambata, 18 mai
11.00 – Lampa lui Alladin
Duminica, 19 mai
11.00 – Mica Sirena
Luni, 20 mai
10.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 21 mai
11.00 – Motanul incaltat

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 15 mai
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Turandot
Marti, 21 mai
10.00 – Casa pisicii
19.00 – Timeaholics

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 19 mai, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL MASCA
Joi, 16 mai
18.30 – Prostia omeneasca – Parcul Bazilescu

TEATRUL COQUETTE
Duminica, 19 mai
11.00 – Frumoasa din Padurea Adormita

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 8 – 14 mai 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 8 – 14 mai 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 8 mai
10.00 si 11.30 – Directorul de teatru
11.00 – Fata babei si fata mosului
Joi, 9 mai
10.00 – Directorul de teatru
11.00 – Fata babei si fata mosului
Vineri, 10 mai
10.00 – Directorul de teatru
11.00 – Fata babei si fata mosului
Sambata, 11 mai
11.00 si 13.30 – Fata babei si fata mosului
12.00 – Director de teatru
17.00 – Printesa florilor
Duminica, 12 mai
11.00 si 13.30 – Fata babei si fata mosului
11.00 – Printesa florilor
12.00 – Director de teatru
Marti, 14 mai
11.00 – Mirandolina

TEATRUL ION CREANGA
Vineri, 10 mai
18.00 – Fara frica
Sambata, 11 mai
11.00 – Goe in Tara Minunilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii
Duminica, 12 mai
11.00 – O poveste a porcului – la Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa
Marti, 14 mai
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 8 mai
10.00 – Ratusca cea urata
Joi, 9 mai
10.00 – Cenusareasa
Vineri, 10 mai
10.00 – Apolodor
19.00 – Cenusareasa
Sambata, 11 mai
11.00 – Scufita rosie
Duminica, 12 mai
11.00 – Apolodor
Luni, 13 mai
10.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 14 mai
11.00 – Motanul incaltat

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 8 mai
14.00 si 19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Joi, 9 mai
10.00 – Degetica
Vineri, 10 mai
10.00 – Degetica
19.00 – Missouri Sky
Sambata, 11 mai
11.00 – Zana Zorilor
14.00 – Missouri Sky
Duminica, 12 mai
19.00 – Minunata lume noua
Marti, 14 mai
10.00 – Vrajitorul din Oz

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 12 mai, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 10 mai
18.00 – Clasic e fantastic. Rossini si povestea lui Wilhelm Tell
Duminica, 12 mai
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 11 mai
11.00 – Revolta povestilor

TEATRUL MASCA
Miercuri, 8 mai
18.00 – Prostia omeneasca – la Muzeul Literaturii Romane

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 11 mai
11.00 – Greierele si furnica
Duminica, 12 mai
11.00 – Califul Barza

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂 Urmatorul program va aparea pe 7 mai. Sarbatori fericite!

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 24 aprilie – 7 mai 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 24 aprilie – 7 mai 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 3 mai
18.30 – Don Quijote
Sambata, 4 mai
11.00 si 17.00 – Don Quijote
12.00 – Director de teatru
Duminica, 5 mai
11.00 si 17.00 – Don Quijote
12.00 – Director de teatru

TEATRUL ION CREANGA
Vineri, 3 mai
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 4 mai
11.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pinguinii melomani
Duminica, 5 mai
11.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia
18.00 – Prostia omeneasca
Marti, 7 mai
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 24 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole
Joi, 25 aprilie
10.00 – Lampa lui Alladin
Vineri, 26 aprilie
10.00 – Capra cu trei iezi
Sambata, 27 aprilie
11.00 – Alba ca Zapada
Joi, 2 mai
11.00 – Tigrisorul Petre
Sambata, 4 mai
11.00 – Fata babei si fata mosului
Duminica, 5 mai
11.00 – Cenusareasa
Marti, 7 mai
10.00 – Cenusareasa

TEATRUL EXCELSIOR
Joi, 25 aprilie
11.00 – Bambi 

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 5 mai, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 2 mai
18.00 – Clasic e fatastic – Copilaria lui Mozart
Vineri, 3 mai
18.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 5 mai
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
19.00 – Hotul de margaritare

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 4 mai
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 5 mai
11.00 – Hainele noi ale imparatului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂 Urmatorul program va aparea pe 7 mai. Sarbatori fericite!

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 17 – 23 aprilie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 17 – 23 aprilie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 17 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Joi, 18 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Vineri, 19 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 18.30 – Figaro, Figaro, Figaro!
Sambata, 20 aprilie
10.00 si 11.30 – Petrica si lupul
11.00 si 13.30 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 17.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Duminica, 21 aprilie
10.00 si 11.30 – Petrica si lupul
11.00 si 13.30 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 15.00 – Figaro, Figaro, Figaro!

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 17 aprilie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Prostia omeneasca
Joi, 18 aprilie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Fara frica

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 17 aprilie
10.00 – Apolodor
Joi, 18 aprilie
10.00 – Eu, Oblio
Vineri, 19 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole
Sambata, 20 aprilie
11.20 – Motanul Incaltat
Duminica, 21 aprilie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.20 – Capra cu trei iezi
Marti, 23 aprilie
10.00 – Scufita rosie

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 17 aprilie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Minunata lume noua
Joi, 18 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur 
19.00 – Thomas Sawyer
Vineri, 19 aprilie
19.00 – Baiatul cu sosete roz
Sambata, 20 aprilie
11.00 – Taramul povestilor
20.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 21 aprilie
11.00 – Zana Zorilor
19.00 – Turandot
Marti, 23 aprilie
19.00 – Marea rusine

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 21 aprilie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 18 aprilie
18.00 – Clasic e fatastic – Copilaria lui Mozart

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 20 aprilie
11.00 – Revolta povestilor

TEATRUL PAIATA
Sambata, 20 aprilie
10.30 – Capra nazdravana – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 20 aprilie
11.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa
Duminica, 21 aprilie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 10 – 16 aprilie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 10 – 16 aprilie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 10 aprilie
10.00 si 11.00 – Romania muzicala
11.00 si 12.30 – Mirandolina
Joi, 11 aprilie
10.00 si 11.00 – Romania muzicala
11.00 si 12.30 – Mirandolina
Vineri, 12 aprilie
10.00 si 11.00 – Romania muzicala
11.00 si 12.30 si 18.00 – Mirandolina
18.30 – Figaro, Figaro, Figaro!
Sambata, 13 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 si 13.30 – Mirandolina
17.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Duminica, 14 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 si 13.30 – Mirandolina
11.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Marti, 16 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.00 – Figaro, Figaro, Figaro!

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 10 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Joi, 11 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Vineri, 12 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Sambata, 13 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Duminica, 14 aprilie
11.00 – Pantalone in luna – la Sala Rapsodia
Luni, 15 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Marti, 16 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 10 aprilie
10.00 – Apolodor
Joi, 11 aprilie
10.00 – Apolodor 
Vineri, 12 aprilie
10.00 – Eu, Oblio
Sambata, 13 aprilie
10.00 – 12.00 – Ridichea uriasa
11.20 – Mica Sirena
Duminica, 14 aprilie
11.20 – Tigrisorul Petre
Luni, 15 aprilie
10.00 – Apolodor
Marti, 16 aprilie
10.00 – Croitorasul cel Viteaz

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 10 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 11 aprilie
10.00 – Magia copilariei 
19.00 – #EmojiPlay
Vineri, 12 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 13 aprilie
19.00 – Baiatul cu sosete roz
Duminica, 14 aprilie
11.00 – Aventuri in Tinutul florilor
19.00 – Missouri Sky
Luni, 15 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Marti, 16 aprilie
10.00 – Degetica
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 14 aprilie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 11 aprilie
18.00 – Clasic e fatastic – Copilaria lui Chopin
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 13 aprilie
11.00 – Pinocchio la Teatru la Cinema (Cinema City din AFI Cotroceni)
Duminica, 14 aprilie
17.00 – Micul Print la Clubul Țăranului
17.30 – Iepurasul Bocanila … in cautarea prieteniei la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 13 aprilie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL PAIATA
Sambata, 13 aprilie
10.30 – Bob cel curios – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 13 aprilie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 14 aprilie
11.00 – Vulpea si Corbul

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 27 martie – 2 aprilie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 27 martie – 2 aprilie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 27 martie
10.00 – Viata lui Mozart
10.00 si 11.30 – Harap Alb
11.00 – Hapciu in Re Major
Joi, 28 martie
10.00 – Viata lui Mozart
10.00 si 11.30 – Harap Alb
11.00 – Hapciu in Re Major
Vineri, 29 martie
10.00 – Harap Alb
11.00 si 18.30 – Hapciu in Re Major
Sambata, 30 martie
10.0 si 12.00 – Harap Alb
11.00 si 17.00 – Hapciu in Re Major
11.30 – Cu Nino la Londra
Duminica, 31 martie
10.0 si 12.00 – Harap Alb
11.00 si 165.00 – Hapciu in Re Major
11.30 – Cu Nino la Londra
Marti, 2 aprilie
10.00 si 11.30 – Harap Alb

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 27 martie
10.00 – Pantalone in Luna – la Palatul National al Copiilor
Joi, 28 martie
10.00 – Pantalone in Luna – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Prostia omeneasca
Vineri, 29 martie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Sambata, 30 martie
11.00 – Pantalone in Luna – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Duminica, 31martie
11.00 – Spaima zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica
Marti, 2 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 27 martie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Joi, 28 martie
10.00 – Printesa si broscoiul 
Vineri, 29 martie
10.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 30 martie
10.00 – 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 31 martie
11.00 – Capra cu trei iezi
Luni, 1 aprilie
10.00 – Mica Sirena
Marti, 2 aprilie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 27 martie
19.00 – Turandot – premiera oficiala
Joi, 28 martie
10.00 – Degetica
19.00 – Minunata lume noua
Vineri, 29 martie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 30 martie
19.00 – Fluturii sunt liberi
Duminica, 31 martie
11.00 – Degetica
19.00 – Napasta

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 31 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 30 martie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin
Duminica, 31 martie
18.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 30 martie
11.00 – Frumoasa si Bestia la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)
11.00 – Ispravile Motanului Incaltat la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
Duminica, 31 martie
11.00 – Cartea Junglei la Teatru la Cinema (Cinema City din Sun Plaza)
17.00 – Peripetiile lui Piticot la Clubul Țăranului
17.30 – Vrajitorul din Oz la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 31 martie
19.00 – Revolta povestilor – premiera

TEATRUL MASCA
Duminica, 31 martie
18.00 – Loochy si Moochy

TEATRUL PAIATA
Duminica, 31 martie
10.30 – Intamplare din padure – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 30 martie
11.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa
Duminica, 31 martie
11.00 – Prostia omeneasca

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 20 – 26 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 20 – 26 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 20 martie
10.00 – Petrica si lupul
Joi, 21 martie
10.00 – Petrica si lupul
11.00 – Rapirea din Serai
Vineri, 22 martie
10.00 – Petrica si lupul
11.00 si 18.30 – Rapirea din Serai
Sambata, 23 martie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
10.00, 12.00 – Harap Alb
11.00 – Rapirea din Serai
Duminica, 24 martie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
10.00, 12.00 – Harap Alb
11.00 si 15.00 – Rapirea din Serai
Marti, 26 martie
10.00 – Harap Alb

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 20 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Joi, 21 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 22 martie
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 23 martie
11.00 – CLowns – la Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa
Duminica, 24 martie
11.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – La un metru de tine
Marti, 26 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 20 martie
10.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 21 martie
10.00 – Ratusca cea urata 
Vineri, 22 martie
10.00 – Improveste
Sambata, 23 martie
10.00 – 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminica, 24 martie
11.00 – Printesa si broscoiul
Luni, 25 martie
10.00 – Ratusca cea urata
Marti, 26 martie
10.00 – Pinocchio

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 martie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 21 martie
10.00 – Casa pisicii
18.00 – Missouri Sky
Vineri, 22 martie
10.00 – Aventuri in Tinutul florilor
Sambata, 23 martie
19.00 – Imparatul mustelor
Duminica, 24 martie
11.00 – Taramul povestilor
Luni, 25 martie
10.00 – Degetica
19.00 – Marea rusine
Marti, 26 martie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Visul unei nopti de vara

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 24 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Duminica, 24 martie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Vivaldi

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 23 martie
17.30 – Printesa Aurora la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 24 martie
11.00 – Micul Print la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Degetica – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 23 martie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
19.00 – Dragostea celor trei portocale
Duminica, 24 martie
19.00 – Hotul de margaritare

TEATRUL PAIATA
Sambata, 23 martie
10.30 – Ratusca cea urata – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 23 martie
11.00 – Greierele si furnica
Duminica, 24 martie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 13 – 19 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 13 – 19 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 13 martie
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Joi, 14 martie
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Vineri, 15 martie
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Sambata, 16 martie
10.00 si 11.30 – Petrica si lupul
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 si 17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Duminica, 17 martie
10.00 si 11.30 – Petrica si lupul
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 si 17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Marti, 19 martie
10.00 – Petrica si lupul

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 13 martie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
Joi, 14 martie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Prostia omeneasca
Vineri, 15 martie
10.00 – O poveste a porcului
18.00 – Fara frica
Sambata, 16 martie
11.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Duminica, 17 martie
11.00 – O poveste a porcului
17.00 – Pe marimea mea
Marti, 19 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 13 martie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Joi, 14 martie
10.00 – Ratusca cea urata 
Vineri, 15 martie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Sambata, 16 martie
11.00 – Croitorasul cel Viteaz
Duminica, 17 martie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Ratusca cea urata
Luni, 18 martie
10.00 – Apolodor
Marti, 19 martie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 13 martie
10.00 – Zana Zorilor
19.00 – Iluzie comica
Joi, 14 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz
18.00 – Thomas Sawyer
Vineri, 15 martie
10.00 – Aventuri in Tinutul florilor
18.00 – Interzis sub 18 ani
Sambata, 16 martie
19.00 – #EmojiPlay
Duminica, 17 martie
11.00 – Bambi
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Marti, 19 martie
19.00 – Viata visatorului Francois

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 17 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Duminica, 17 martie
18.30 – Frumoasa din padurea adormita

TEATRUL MASCA
Vineri, 15 martie
15.00 si 19.00 – Loochy si Moochy
Duminica, 17 martie
15.00 si 18.00 – Loochy si Moochy

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 16 martie
11.00 – Magic Fairytale la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
11.00 – Peter Pan la Teatru la Cinema (Cinema City din Parklake)
17.30 – Legenda Regelui Arthur la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 17 martie
11.00 – Rapunzel, printesa curajoasa la Teatru la Cinema (Cinema City din AFI Cotroceni)
17.00 – Dumbo cel istet – la Clubul Taranului
17.30 – Aladdin si lampa fermecata la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 16 martie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL PAIATA
Duminica, 17 martie
10.30 – Lupul cu scufita rosie – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 16 martie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita
Duminica, 17 martie
11.00 – Califul Barza

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 6 – 12 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 6 – 12 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 6 martie
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Sambata, 9 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 si 17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Duminica, 10 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Marti, 12 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 6 martie
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 9 martie
11.00 si 18.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Duminica, 10 martie
11.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 12 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 6 martie
10.00 – Pacala
Joi, 7 martie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului 
Sambata, 9 martie
11.00 – Apolodor
Duminica, 10 martie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Cei trei purcelusi
Luni, 11 martie
10.00 – Craiasa Zapezii
Marti, 12 martie
10.00 – Apolodor

TEATRUL EXCELSIOR
Vineri, 8 martie
19.00 – Turandot
Sambata, 9 martie
19.00 – Turandot
Duminica, 10 martie
11.00 – Taramul povestilor
Marti, 12 martie
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 10 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 9 martie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 9 martie
11.00 – Jack si vrejul de fasole la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Scufita rosie la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 10 martie
11.00 – Cartea Junglei la Teatru la Cinema (Multiplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Rapunzel – la Clubul Taranului
17.30 – Cei trei purcelusi la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 9 martie
11.00 – Micul Print

TEATRUL PAIATA
Sambata, 9 martie
10.30 – Fata mosului si fata babei – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 9 martie
11.00 – Povestea martisorului
Duminica, 10 martie
11.00 – Hainele noi ale imparatului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 27 februarie – 5 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 27 februarie – 5 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 27 februarie
10.00 – Cantata cafelei
Vineri, 1 martie
18.30 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Sambata, 2 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Duminica, 3 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Marti, 5 martie
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 27 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia si Palatul National al Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Joi, 28 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Vineri, 1 martie
18.00 – Pinguinii melomani
Sambata, 2 martie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Duminica, 3 martie
18.00 – De-a Micul Print

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 27 februarie
10.00 – Ratusca cea urata
Joi, 28 februarie
10.00 – Jack si vrejul de fasole 
Vineri, 1 martie
10.00 – Pinocchio
Sambata, 2 martie
11.00 – Motanul incaltat
Duminica, 3 martie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Jack si vrejul de fasole
Luni, 4 martie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Marti, 5 martie
10.00 – Craiasa Zapezii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 27 februarie
10.00 – Bambi
19.00 – Thomas Sawyer
Joi, 28 februarie
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Vineri, 1 martie
19.00 – O noapte furtunoasa
Sambata, 2 martie
19.00 – TimeAholics
Marti, 5 martie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 3 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Duminica, 3 martie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Mozart

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 2 martie
11.00 – Mica Sirena la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
Duminica, 3 martie
11.00 – Povestea Motanului Incaltat la Teatru la Cinema (Cinema City din Sun Plaza)
17.00 – Tom Degetel la Clubul Taranului
17.30 – Super-eroii basmului romanesc la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 2 martie
17.00 – Maresalii

TEATRUL PAIATA
Duminica, e martie
10.30 – Vrajitorul pofticios – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 2 martie
11.00 – Povestea martisorului
Duminica, 3 martie
11.00 – Prostia omeneasca

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 20 – 26 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 20 – 26 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Cantata cafelei
10.00 – Lunatici
Joi, 21 februarie
10.00 – Cantata cafelei
10.00 – Lunatici
11.00 – Gulliver
Vineri, 22 februarie
10.00 – Cantata cafelei
10.00 – Lunatici
11.00 si 18.30 – Gulliver
Sambata, 23 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Lunatici
11.00 si 17.00 – Gulliver
Duminica, 24 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Lunatici
11.00 si 17.00 – Gulliver
Marti, 26 februarie
10.00 – Cantata cafelei

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pe marimea mea
Joi, 21 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pernuta somnoroasa 
Vineri, 22 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – ImpreLuna 
Sambata, 23 februarie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 26 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 21 februarie
10.00 – Apolodor 
Vineri, 22 februarie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Sambata, 23 februarie
11.00 – Mica Sirena
Duminica, 24 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Tigrisorul Petre
Luni, 25 februarie
10.00 si 18.00 – Apolodor
20.00 – Casele clovnilor
Marti, 26 februarie
10.00 – Fata babei si fata mosneaguluiu
18.00 – Regele moare
20.00 – Noone’s Land
In perioada 25 – 28 februarie, la Teatrul Tandarica se desfasoara prima editie a Festivalului SALT. Programul festivalului poate fi consultat aici.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Marea rusine
Joi, 21 februarie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Vineri, 22 februarie
10.00 – Degetica
18.00 – Missouri Sky
19.00 – Napasta
Sambata, 23 februarie
11.00 – Casa pisicii
19.00 – Thomas Sawyer
Duminica, 24 februarie
19.00 – Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois
Luni, 25 februarie
19.00 – Visul unei nopti de vara
Marti, 26 februarie
10.00 – Missouri Sky
19.00 – Visul unei nopti de vara

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Sambata, 23 februarie
18.30 – Frumoasa din padurea adormita

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 24 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 22 februarie
18.00 – Clasic e fantastic – Rossini si Povestea lui Wilhelm Tell

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 23 februarie
11.00 – Printesa Broscoi la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Printesa Anastasia la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 24 februarie 2019
11.00 – Fluturi si oameni la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Alice si lumea minunata la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 24 februarie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRUL PAIATA
Sambata, 26 februarie
10.30 – Capra nazdravana – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 13 – 19 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 13 – 19 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 13 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 14 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
11.00 – Alba ca Zapada
Vineri, 15 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 18.30 – Alba ca Zapada
Sambata, 16 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Alba ca Zapada
Duminica, 17 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Alba ca Zapada
Marti, 19 februarie
10.00 – Cantata cafelei

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 13 februarie
18.00 – Pe marimea mea  
Joi, 14 februarie
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Vineri, 15 februarie
18.00 – De-a Micul Print
Sambata, 16 februarie
18.00 – Pe marimea mea
Marti, 19 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 13 februarie
10.00 – Pinocchio
Joi, 14 februarie
10.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca soarele 
Vineri, 15 februarie
10.00 – Tigrisorul Petre
Sambata, 16 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminica, 17 februarie
11.00 – Capra cu trei iezi

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 13 februarie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 14 februarie
10. 00 – Aventuri in tara florilor
19.00 – Fluturii sunt liberi
Vineri,15 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – #Emojiplay
Sambata, 16 februarie
11.00 – Taramul povestilor
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 17 februarie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Interzis sub 18 ani
Marti, 17 februarie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 17 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 14 februarie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Mozart

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 16 februarie
11.00 – Aladdin la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
11.00 – Magic Fairytale la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)
Duminica, 17 februarie 2019
11.00 – Alice in Tara Minunilor la Teatru la Cinema (Cinema City din
AFI Cotroceni)
17.00 – Muck cel Mic la Clubul Taranului
17.30 – Veronica la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 16 februarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL PAIATA
Duminica, 17 februarie
10.30 – Craiasa Zapezii – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 6 – 12 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 6 – 12 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Joi, 7 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
10.00 – Cu Nino in Romania
11.00 – Peter Pan
Vineri, 8 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
10.00 – Cu Nino in Romania
11.00 si 18.30 – Peter Pan
Sambata, 9 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Peter Pan
Duminica, 10 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 15.00 – Peter Pan
Marti, 12 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Sambata, 9 februarie
11.00 – Motanul incaltat

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 6 februarie
18.00 – Pinguinii melomani  
Joi, 7 februarie
18.00 – Fara frica
Vineri, 8 februarie
18.00 – ImpreLuna 
Sambata, 9 februarie
11.00 – Spaima Zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii
Duminica, 10 februarie
10.00 – Pernuta somnoroasa
11.00 – Goe in Tara Minunilor – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 6 februarie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Joi, 7 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii 
Sambata, 9 februarie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Muzicantii din Bremen
Duminica, 10 februarie
11.00 – Scufita rosie
Luni, 11 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii
Marti, 12 februarie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 6 februarie
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 7 februarie
11. 00 – Degetica
Vineri, 8 februarie
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 9 februarie
19.00 – Minunata lume noua
Duminica, 10 februarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Interzis sub 18 ani

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 10 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 8 februarie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 9 februarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 10 februarie
11.00 – Greierele si furnica

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 9 februarie
11.00 – Ursul pacalit de vulpe la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Rapunzel la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 10 februarie 2019
11.00 – Printul broscoi la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Ispravile Motanului Incaltat la Clubul Țăranului

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 9 februarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
Duminica, 10 februarie
17.00 – Maresalii

TEATRUL PAIATA
Sambata, 9 februarie
10.30 – Bob cel curios – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 30 ianuarie – 5 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 30 ianuarie – 5 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 30 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce
11.00 – Hansel si Gretel
Joi, 31 ianuarie
11.00 –  Hansel si Gretel
Vineri, 1 februarie
11.00 si 18.30 –  Hansel si Gretel
Sambata, 2 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Hansel si Gretel
Duminica, 3 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 15.00 – Hansel si Gretel

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 30 ianuarie
10.00 – O poveste a porcului – la Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa 
Joi, 31 ianuarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Vineri, 1 februarie
18.00 – De-a Micul Print 
Sambata, 2 februarie
11.00 – La un metru de tine
18.00 – Pernuta somnoroasa
Duminica, 3 februarie
11.00 – O poveste a porcului – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii

TEATRUL TANDARICA
Joi, 31 ianuarie
10.00 – Craiasa Zapezii 
Vineri, 1 februarie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Sambata, 2 februarie
11.00 – Lampa lui Alladin
Duminica, 3 februarie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Alba ca Zapada
Marti, 5 februarie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 30 ianuarie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 31 ianuarie
10. 00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Vineri, 1 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – O noapte furtunoasa
Sambata, 2 februarie
11.00 – Magia copilariei
19.00 – Timeaholics
Duminica, 3 februarie
11.00 – Vrajitorul din Oz

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 3 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 2 februarie
11.00 – Vulpea si Corbul

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 2 februarie
11.00 – Frumoasa din Padurea Adormita la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
11.00 – Pestisorul de Aur la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)
Duminica, 3 februarie
11.00 – Broscutele intelepte la Teatru la Cinema (Cinema City din Sun Plaza)
17.00 – Lupul buclucas la Clubul Țăranului
17.30 – Petrica si lupul la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 2 februarie
11.00 – Micul print

TEATRUL PAIATA
Duminica, 3 februarie
10.30 – Soricelul cel prostut – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 23 – 29 ianuarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 23 – 29 ianuarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce
10.00 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 – Lumea papusilor
Sambata, 26 ianuarie
10.00 si 11.30 – Colombina se intoarce
10.00, 12.00 si 16.30 – Copiii in Tara Minunilor
11.00  – Lumea papusilor
Duminica, 27 ianuarie
10.00 si 11.30 – Colombina se intoarce
10.00, 12.00 si 14.30 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 si 17.00 – Lumea papusilor
Marti, 29 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza 
Joi, 24 ianuarie
18.00 – De-a Micul Print 
Vineri, 25 ianuarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Sala Rapsodia
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Craiasa Zapezii – la Sala Rapsodia
Marti, 29 ianuarie
10.00 – Spaima Zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Printesa si broscoiul 
Vineri, 25 ianuarie
10.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca soarele
Sambata, 26 ianuarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 27 ianuarie
11.00 – Fata babei si fata mosneagului
Luni, 28 ianuarie
10.00 – Mica Sirena
Marti, 29 ianuarie
10.00 – Motanul incaltat

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Interzis sub 18 ani
Joi, 24 ianuarie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Vineri, 25 ianuarie
10.00 – Vrajitorul din Oz
17.00 – Interzis sub 18 ani
19.00 – Napasta
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 27 ianuarie
11.00 – Taramul povestilor
Luni, 28 ianuarie
19.00 – Timeaholics
Marti, 29 ianuarie
19.00 – Missouri Sky

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 27 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Duminica, 27 ianuarie
18.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Califul barza
Duminica, 27 ianuarie
11.00  – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Craiasa Zapezii la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Marea aventura a Dalmatienilor la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 27 ianuarie
11.00 – Muzicantii din Bremen la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Turtita Nazdravana la Clubul Țăranului

TEATRUL STELA POPESCU
Vineri, 25 ianuarie
19.00 – Hotul de margaritare
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
Duminica, 27 ianuarie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRUL PAIATA
Sambata, 26 ianuarie
10.30 – Capra nazdravana – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie