Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 21 – 27 februarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 21 – 27 februarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 21 februarie
10.00 – Caragiale pentru copii
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
11.00 – Pinocchio

Sambata, 24 februarie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 si 17.00 – Cenusareasa
11.00 si 18.30 – Eliza, micuta florareasa
Duminica, 25 februarie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 si 17.00 – Cenusareasa
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Marti, 27 februarie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 – Eliza, micuta florareasa

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 21 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
18.00 – De-a Micul Print
Joi, 22 februarie 
10.00 – Vrajitorul din Oz
– la Palatul National al Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Vineri, 23 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Gloria
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Sambata, 24 februarie
11.00 – Buna dimineata 
Duminica, 25 februarie
11.00 si 18.00 – Goe in Tara Minunilor 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 21 februarie
10.00 – Printesa si broscoiul
Joi, 22 februarie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Vineri, 23 februarie
10.00 – Pinocchio
19.30 – Regele moare
Sambata, 24 februarie
10.00 si 12.00 – Printesa si broscoiul
Duminca, 25 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Muzicantii din Bremen
19.30 – Migraaaanti
Luni, 26 februarie
10.00 – Jack si vrejul de fasole

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 21 februarie
19.00 – Viata plictiocasa si preaplina a visatorului Francois 
Joi, 22 februarie
19:00 – Our ladies of perpetual succour
Vineri, 23 februarie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Sambata, 24 februarie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Fluturii sunt liberi
Duminica, 25 februarie
11.00 – Bambi
Marti, 27 februarie
19.00 – Thomas Sawyer

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 25 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 23 februarie
18.00 – Clasic e fantastic. Rossini si Povestea lui Wilhelm Tell

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 24 februarie
11.00 – Vulpea si corbul
Duminica, 25 februarie
11.00 si 14.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRUL PAIATA
Sambata, 24 februarie
10.30 – Ferma fermecata – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 24 februarie
11.00 – Magic Fairytale – la Cinemacity in Mega Mall
11.00– Peripetiile lui Piticot – la Cineglobe in Auchan Titan
11.00 – Muck cel Mic – la Godot Cafe
17.30 – Zana Padurii – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Micul Print –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 18 februarie
11.00 – Vicleniile Vulpii – la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Alice in Tara Minunilor  – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11.00 – Dumbo cel Istet – la Godot Cafe
17.00 – Soricelul Chit Chit – la Clubul Taranului
17.30 – Mica Sirena – la Cineglobe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

 

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 14 – 20 februarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 14 – 20 februarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 14 februarie
10.00 – Caragiale pentru copii
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
11.00 – Fetita cu chibrituri
Joi, 15 februarie
10.00 – Caragiale pentru copii
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
Vineri, 16 februarie
10.00 – Caragiale pentru copii
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)

Sambata, 17 februarie
10.00 si 12.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
10.00 si 12.00 – Caragiale pentru copii
11.00 si 17.00 – Pinocchio 
Duminica, 18 februarie
10.00 si 12.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
10.00 si 12.00 – Caragiale pentru copii
11.00 – Pinocchio 
Marti, 20 februarie
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
10.00 – Caragiale pentru copii
11.00 – Pinocchio 

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 14 februarie
18.00 – ImpreLuna
Joi, 15 februarie 
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Vineri, 16 februarie 
18.00 – Buna dimineata
Sambata, 17 februarie
11.00 – O poveste a porcului – la Teatrul Excelsior
18.00 – La un metru de tine
Duminica, 18 februarie
11.00 –  Craiasa Zapezii – la Sala Gloria
Luni, 19 februarie
10.00 – Clowns – la Teatrul Tandarica
Marti, 20 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Teatrul Excelsior

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 14 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii
Joi, 15 februarie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Vineri, 16 februarie
10.00 – Scufita rosie
Sambata, 17 februarie
10.00 si 12.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminca, 18 februarie
11.00 – Jack si vrejul de fasole
Marti, 20 februarie
11.00 – Craiasa Zapezii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 14 februarie
10.00 – Casa pisicii 
19.00 – #EmojiPlay
Joi, 15 februarie
19:00 – IHamlet
Vineri, 16 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Aici nu-i de joaca
Sambata, 17 februarie
18.00 – Departe de casa
Duminica, 18 februarie
11.00 – Taramul povestilor
19.00 – Lear, necugetatul meu stapan

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 18 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 17 februarie
18.00 – Clasic e fantastic. Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss, fiul

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 17 februarie
11.00 – Califul barza
Duminica, 18 februarie
11.00 – Muzicantii din Bremen

TEATRUL PAIATA
Duminica, 18 februarie
10.30 – Bob cel curios – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 17 februarie
11.00 – Iedul cu trei capre – la Cinemacity in Sun Plaza
11.00 – Cei trei purcelusi – la Godot Cafe
17.30 – Printul Fermecat – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Cartea Junglei –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 18 februarie
11.00 – Inelul Magic – la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Pinocchio – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11.00 – Micul Print – la Godot Cafe
17.00 – Degetica – la Clubul Taranului
17.30 – Hansel si Gretel – la Cineglobe in Auchan Titan

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 17 februarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

 

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 7 – 13 februarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 7 – 13 februarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 10 februarie
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
10.00 si 12.00 – Caragiale pentru copii
11.00 si 17.00 – Fetita cu chibrituri 
Duminica, 11 februarie
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
10.00 si 12.00 – Caragiale pentru copii
11.00 si 17.00 – Fetita cu chibrituri 
Marti, 13 februarie
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
10.00 – Caragiale pentru copii
11.00 – Fetita cu chibrituri 

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 7 februarie
11.00 – Clowns – la Sala Gloria
18.00 – De-a Micul Print
Joi, 8 februarie 
11.00 – Clowns – la Sala Gloria
18.00 – Pinguinii melomani
Vineri, 9 februarie 
18.00 – Fara frica
Sambata, 10 februarie
11.00 – Tinerete fara batranete si viata fara de moarte – la Teatrul Excelsior
18.00 – La un metru de tine
Duminica, 11 februarie
11.00 –  Craiasa zapezii – la Sala Gloria
Marti, 13 februarie
10.00 – Clowns – la Teatrul Excelsior si La un metru de tine – ora 18.00

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 7 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii
Joi, 8 februarie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Sambata, 10 februarie
10.00 si 12.00 – Fata babei si fata mosneagului
Duminca, 11 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 13 februarie
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 7 februarie
10.00 – Magia copilariei 
19.00 – TimeAholics
Joi, 8 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi 
19:00 – Imparatul mustelor
Vineri, 9 februarie
10.00 – Bambi
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 11 februarie
11.00 – Degetica
18.30 – History Boys. Povesti cu parfum de liceu
Luni, 12 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz
Marti, 13 februarie
19.00 – Fluturii sunt liberi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 11 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 8 februarie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe
Vineri, 9 februarie
18.00 – Clasic e fantastic. Copilaria lui Beethoven 
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe
Duminica, 11 februarie
18.00 – Clasic e fantastic. Copilaria lui Mozart

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 10 februarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 11 februarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur

TEATRUL PAIATA
Sambata, 10 februarie
10.30 –   Vrajitorul pofticios – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 10 februarie
11.00 – Lupul buclucas – Cine Globe, Auchan Titan
11.00 – Scufita Rosie – Cinema City, ParkLake
11.00 – Rapunzel – Godot Cafe
17.30 – Cenusareasa – Happy Cinema, Liberty Center
17.30 – Dumbo cel istet – Hollywood Multiplex, Mall Vitan
Duminica, 11 februarie
11.00 – Muc cel Mic – Happy Cinema, Liberty Center 
11.00 – Robin Hood – Movieplex Cinema, Plaza Romania
11.00 – Motanul incaltat – la Godot Cafe
17.30 – Frumoasa din padurea adormita – Cine Globe, Auchan Titan
17.30 – Cartea Junglei – Hollywood Multiplex, Mall Vitan

 

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

 

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 31 ianuarie – 6 februarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 31 ianuarie – 6 februarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 31 ianuarie Orchestra lui Nino (premiera)  ora 10.00 si 11.20
Vineri, 2 februarie Joc si rock (premiera) adaptare dupa Crai Nou  ora 18.30
Sambata, 3 februarie Orchestra lui Nino – ora 10.00 si 11.30, Caragiale pentru copii – ora 10.00 si Joc si rock (premiera) adaptare dupa Crai Nou – ora 17.00
Duminica, 4 februarie Orchestra lui Nino – ora 10.00, Caragiale pentru copii – ora 10.00 si Joc si rock (premiera) adaptare dupa Crai Nou – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 31 ianuarie Clowns – ora 10.00 – Teatrul Excelsior 
Sambata, 3 februarie O poveste a porcului – ora 11.00 – la Teatrul Excelsior
Duminica, 4 februarie Craiasa zapezii – ora 11:00 – la Sala Gloria
Marti, 6 februarie Clowns – ora 10.00 – Teatrul Excelsior si La un metru de tine – ora 18.00

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 31 ianuarie Craiasa Zapezii – ora 10.00
Joi, 1 februarie Pinocchio – ora 10.00
Vineri, 2 februarie Alba ca Zapada – ora 10.00
Sambata, 3 februarie Alba ca Zapada – ora 10.00 si 12.00
Duminca, 4 februarie Ridichea uriasa – ora 10.00 si 12.00 si Capra cu trei iezi – ora 11.00

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 31 ianuarie Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois – ora 19.00
Joi, 1 februarie Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois – ora 19:00
Vineri, 2 februarie Departe de casa – ora 10.00 si Interzis sub 18 ani – ora 20.00
Duminica, 4 februarie Casa pisicii – ora 11.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 4 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 1 februarie Clasic e fantastic. Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss – Fiul – ora 18.00
Duminica, 4 februarie Povesti clasice romanesti – ora 18.00

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 3 februarie Pazitoarea de gaste si falsa printesa – ora 11.00
Duminica, 4 februarie Printesa si bobul de mazare – ora 11.00

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 3 februarie Lampio si grauntele de lumina – ora 11.00

TEATRUL PAIATA
Duminica, 4 februarie Printesa Crizantema – ora 10.30 – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA

Sambata, 3 Februarie
11:00 – Punguta cu doi bani – la Cinemacity in AFI Cotroceni
11:00 – Vicleniile Vulpii – la Godot Cafe
17:30 – Craiasa Zapezii –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan

Duminica, 4 Februarie
11:00 – Aventurile lui Pingolino – la Happy Cinema in Liberty Center
11:00 – Taramul Inghetat – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11:00 – Lupul Buclucas – la Godot Cafe
17:00 – Tom Degetel – la Clubul Taranului
17:30 – Frumoasa si Bestia – la Cineglobe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

i

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 24 – 30 ianuarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 24 – 30 ianuarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 24 ianuarie Ivan Turbinca – ora 10.00 si Peter Pan – ora 11.00
Joi, 25 ianuarie Ivan Turbinca – ora 10.00 si Peter Pan – ora 11.0
Vineri, 26 ianuarie Ivan Turbinca – ora 10.00, Peter Pan – ora 11.00 si Orchestra lui Nino (premiera) – ora 18.30
Sambata, 27 ianuarie Orchestra lui Nino – ora 10.00, Ivan Turbinca – ora 10.00 si 12.00 si Peter Pan – ora 17.00
Duminica, 28 ianuarie Orchestra lui Nino – ora 10.00, Ivan Turbinca – ora 10.00 si 12.00 si Peter Pan – ora 11.00
Marti, 30 ianuarie Orchestra lui Nino – ora 10.00 si 11.20

TEATRUL ION CREANGA
Joi, 25 ianuarie Vrajitorul din Oz – ora 10. 00 – La Palatul National al Copiilor
Vineri, 26 ianuarie Impreluna – ora 17.00 si 19.00
Sambata, 27 ianuarie Spaima zmeilor – ora 11.00 – la Teatrul Excelsior
Duminica, 28 Ianuarie La un metru de tine – ora 11:00 si 18.00 – la Teatrul Excelsior, Craiasa zapezii – ora 11.00 – la Teatrul Metrolpolis si Amintiri intr-o valiza – ora 17.00 si 19.00
Marti, 30 ianuarie Clowns – ora 10.00 – Teatrul Excelsior

TEATRUL TANDARICA
Joi, 25 ianuarie Scufita rosie – ora 10.00
VIneri, 26 ianuarie Muzicantii din Bremen – ora 10.00
Sambata, 27 ianuarie Ridichea uriasa – ora 10.00 si 12.00 si Motanul incaltat – ora 11.00
Duminca, 28 ianuarie Tigrisorul Petre – ora 10.00 si 12.00

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 24 ianuarie O noapte furtunoasa – ora 19.00
Joi, 25 ianuarie Vrajitorul din Oz – ora 10:00 si The History Boys. Povesti cu parfum de liceu – ora 18.30
Vineri, 26 ianuarie Our ladies of perpetual succour – ora 19.00
Sambata, 27 ianuarie Departe de casa – ora 18.00
Duminica, 28 ianuarie Casa pisicii – ora 11.00
Luni, 29 ianuarie Degetica – ora 10.00
Marti, 30 ianuarie Timeaholics – ora 19.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 28 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 25 ianuarie Povesti magice romanesti – ora 18.00 si Jurnalul lui Robinson Crusoe – ora 19.00
Vineri, 26 ianuarie Jurnalul lui Robinson Crusoe – ora 19.00
Duminica, 28 ianuarie Clasic e fantastic. Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss – Fiul – ora 17.00

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 27 ianuarie Califul Barza – ora 11.00

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 27 ianuarie Lampio si grauntele de lumina – ora 11.00

TEATRUL PAIATA
Sambata, 27 ianuarie Craiasa Zapezii – ora 10.30 – la Clubul Taranului
Duminica, 28 ianuarie Craiasa Zapezii – ora 10.30 – la Sala Dales

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 27 ianuarie Micul Print – la CineGlobe Auchan Titan – ora 11.00, Printul fermecat – la Cinema City Mega Mall si Peripetiile lui Piticot – la Hollywod Multiplex Vitan Mall  – ora 17.30
Duminica, 28 ianuarie Ariciul si testoasa uriasa – Happy Cinema Liberty Mall, Cartea Junglei  Movieplex Cinema Plaza Romania, Legenda Regelui Arthur – la Hollywood Multiplex Bucuresti Mall Vitan – ora 14.30, Rapunzel, printesa curajoasa – la Cine Globe Auchan Titan – ora 17.30

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 17 – 23 ianuarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 17 – 23 ianuarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 20 ianuarie Viata lui Mozart – ora 10.00 si 11.30, Ivan Turbinca – ora 10.00 si 12.00 si Peter Pan – ora 17.00
Duminica, 21 ianuarie Viata lui Mozart – ora 10.00 si 11.30, Ivan Turbinca – ora 10.00 si 12.00 si Peter Pan – ora 11.00
Marti, 23 ianuarie Ivan Turbinca – ora 10.00 si Peter Pan – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 17 ianuarie Amintiri intr-o valiza – ora 18:00
Joi, 18 ianuarie Vrajitorul din Oz – ora 10. 00 – La Palatul National al Copiilor si Impreluna – ora 18.00
Sambata, 20 ianuarie Spaima zmeilor – ora 11.00 – la Teatrul Excelsior
Duminica, 21 Ianuarie Spaima zmailor – ora 10:00 – la Teatrul Excelsior si Craiasa zapezii – ora 11.00 – la Teatrul Metrolpolis

TEATRUL TANDARICA
Sambata, 20 ianuarie Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00 si 12.00 si Motanul incaltat – ora 11.00
Duminca, 21 ianuarie Tigrisorul Petre – ora 10.00 si 12.00
Luni, 22 ianuarie  Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele – ora 10.00
Marti, 23 ianuarie Craiasa Zapezii – ora 10.00

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 17 ianuarie O noapte furtunoasa – ora 19.00
Joi, 18 ianuarie Vrajitorul din Oz – ora 10:00
Vineri, 19 ianuarie Cei trei purcelusi – ora 10.00 si #EmojiPlay – ora 19.00
Sambata, 20 ianuarie Interzis sun 18 ani – ora 20.00
Duminica, 21 ianuarie Bambi – ora 11.00
Marti, 23 ianuarie Cea mai frumoasa floare din lume – ora 11 si Aici nu-i de joaca – ora 19.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 21 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 19 ianuarie Povesti magice fantastice – ora 18.00
Duminica, 21 ianuarie Clasic e fantastic. Copilaria lui Beethoven – ora 17.00

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 20 ianuarie Praslea cel Voinic si merele de aur – ora 11.00
Duminica, 21 ianuarie Califul barza – ora 11.00

TEATRUL PAIATA
Duminica, 21 ianuarie Praslwea cel voinic si merele de aur – ora 10.30 – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 20 ianuarie Vicleniile vulpii – in Sun Plaza – ora 11.00, Lupul buclucas – la Happy Cinema din Liberty Mall, Magic Farytale la Godot Cafe si Cei trei purcelusi – la Hollywod Multiplex di Vitan Mall  – ora 17.30
Duminica, 21 ianuarie Printesa Spiridus – Happy Cinema din Liberty Mall, Mica Sirena  in Plaza Romania și Micul print  la Godot Cafe ora 11.00, Robin Hood la Hollywood Multiplex din Bucuresti Mall Vitan – ora 14.30, Sanziana si Pepelea – la Clubul Taranului – ora 17.00 si Alice in Tara minunilor – in Auchan Titan – ora 17.30.

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 10 – 16 ianuarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 10 – 16 ianuarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 13 ianuarie Petrica si Lupul si Ivan Turbinca – ora 10.00
Duminica, 14 ianuarie Petrica si Lupul si Ivan Turbinca – ora 10.00

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 10 ianuarie La un metru de tine – ora 18:00
Duminica, 14 Ianuarie Bekkanko – ora 11:00 – la Teatrul Metropolis
Marti, 16 ianuarie Spaima zmeilor – ora 10.00 – la Teatrul Excelsior

TEATRUL TANDARICA
Sambata, 13 ianuarie Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00 si 12.00
Duminca, 14 ianuarie Ridichea uriasa – ora 10.00 si 12.00

TEATRUL EXCELSIOR
Joi, 11 ianuarie Imparatul mustelor – ora 17.00
Vineri, 12 ianuarie Imparatul mustelor – ora 18:00
Sambata, 13 ianuarie Taramul povestilor – ora 11.00
Duminica, 14 ianuarie Degetica – ora 11.00 si Fluturii sunt liberi – ora 19.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 14 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Duminica, 14 ianuarie Clasic e fantastic. Copilaria lui Mozart – ora 18.00

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 13 ianuarie Greierele si furnica – ora 11.00
Duminica, 14 ianuarie Muzicantii din Bremen – ora 11.00

TEATRUL PAIATA
Sambata, 13 ianuarie Ratusca cea urata – ora 10.30 – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 13 ianuarie Aventurile lui Pingolino – in Afi Cotroceni– ora 11.00 si Motanul Incaltat – la Happy Cinema din Liberty Center  – ora 17.30
Duminica, 14 ianuarie Turtita nazdravana – in Park Lake, Craiasa Zapezii  in Plaza Romania și Dumbo cel Istet  la Godot Cafe ora 11.00, Robin Hood la Hollywood Multiplex din Bucuresti Mall Vitan – ora 14.30, Ispravile Motanului Incaltat – la Clubul Taranului – ora 17.00 si Taramul inghetat – in Auchan Titan – ora 17.30.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 13 ianuarie Lampio si grauntele de lumina – ora 11.00

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie