Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 4 – 24 decembrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 4 – 24 decembrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 6 decembrie
11.00 si 18.30 – Spargatorul de nuci
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
Sambata, 7 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
12.00 – Lunatici
Duminica, 8 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
12.00 – Lunatici
Vineri, 13 decembrie
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
18.30 – Hansel si Gretel
Sambata, 14 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 16.00 – Poveste vieneza
11.00 si 17.00 – Hansel si Gretel
Duminica, 15 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
11.00 si 16.00 – Poveste vieneza
11.00 – Hansel si Gretel
Vineri, 20 decembrie
17.00 – Targul „Poveste de Craciun”
19.00 – Craciunul Feliciei
Sambata, 21 decembrie
10.00 – Targul „Poveste de Craciun”
10.00 – Zappa, robotelul muzical
19.00 – Craciunul Feliciei

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 4 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Joi, 5 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica
Marti, 10 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa
Miercuri, 11 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
Joi, 12 decembrie
10.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
18.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 13 decembrie
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Sambata, 14 decembrie
11.00 – ImpreLuna
18.00 – Fara frica
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Prostia omeneasca
18.00 – Punguta cu doi bani
Miercuri, 18 decembrie
18.00 – ImpreLuna
Joi, 19 decembrie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Vineri, 20 decembrie
18.00 – Fara frica
Sambata, 21 decembrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – De-a Micul Print
Duminica, 22 decembrie
11.00 – Supereroii revin! – Sala Rapsodia
11.00 – La un metru de tine
18.00 – ImpreLuna

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 4 decembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Joi, 5 decembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Vineri, 6 decembrie
10.00 – Mica Sirena
Sambata, 7 decembrie
11.00 – Capra cu trei iezi
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Mica Sirena
Luni, 9 decembrie
10.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Sambata, 14 decembrie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Fata babei si fata mosneagului
Sambata, 21 decembrie
11.00 – Salvati-l pe Mos Craciun
Duminica, 22 decembrie
11.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 4 decembrie
19.00 – Familia Addams
Joi, 5 decembrie
19.00 – Familia Addams
Vineri, 6 decembrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Sambata, 7 decembrie
19.00 – Departe de casa
20.00 – Interzis la 18 ani
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Jucarii pierdute
Miercuri, 11 decembrie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 12 decembrie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
Vineri, 13 decembrie
10.00 – Jucarii pierdute
18.00 – Familia Addams
Sambata, 14 decembrie
19.00 – Familia Addams
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
18.00 – Departe de casa
Miercuri, 18 decembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Comedy Night by iELE

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 8 si 22 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 5 decembrie
18.00 – Clasic e fantastic: Ceaikovski si Povestea unui Spargator de nuci
Vineri, 22 decembrie
18.00 – Clasic e fantastic: Ceaikovski si Povestea unui Spargator de nuci

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 7 decembrie
11.00 si 12.30 – Prostia omeneasca
Duminica, 8 decembrie
11.00 – Prostia omeneasca
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Poveste de Craciun
Vineri, 20 decembrie
18.30 – Poveste de Craciun
Sambata, 21 decembrie
11.00 si 13.00 – Poveste de Craciun
Duminica, 22 decembrie
11.00 si 13.00 – Poveste de Craciun
Luni, 23 decembrie
18.30 – Poveste de Craciun

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 7 decembrie
11.00 – Magic Christmas la Movieplex Cinema din Plaza România
11.00 – Aventurile lui Pingolino la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 – Aventurile bunicutei Julieta la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Petrica si lupul la Hollywood Multiplex din Mall Vitan
Duminica, 8 decembrie
10.30 – Ursul pacalit de vulpe la Artist Cafe  in Centrul Vechi
11.00 – Craiasa Zapezii si Zana Intunericului la Cinema City din Sun Plaza
17.00 – Capra cu trei iezi la Clubul Țăranului – La Mama
18.30 – Cei trei purcelusi la Artist Cafe in Centrul Vechi
Sambata, 14 decembrie
11.00 – Ursul pacalit de Vulpe la Cinema City din Park Lake
11.00 – Magic Christmas la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 –
Craiasa Zapezii si Zana Intunericului la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.30 – Iata vin Colindatorii la Happy Cinema din Liberty Center
Duminica, 15 decembrie
11.00 – Petrica si Lupul la Movieplex Cinema din Plaza Romania
12.30 – Sacul lui Mos Craciun la Artist Cafe in Centrul Vechi
17.00 – Cei trei purcelusi la Clubul Taranului – La Mama

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 6 decembrie
19.30 – Hotul de margaritare

TEATRUL PAIATA
Sambata, 7 decembrie
11.00 – Poveste de iarna
Sambata, 21 decembrie
11.00 – Darul de Craciun

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie

Lasă un răspuns

Te rog autentifică-te folosind una dintre aceste metode pentru a publica un comentariu:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.