Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 23 – 29 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 23 – 29 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Joi, 24 octombrie
10.00 si 11.40 – Carnavalul animalelor
Vineri, 25 octombrie
10.00 – Carnavalul animalelor
18.00 – 23.00 – Noaptea vrajitoarelor
Sambata, 26 octombrie
10.00 – Marea aventura Tzitzi-Poc – Spectacol invitat
17.00 – Lumea papusilor
11.00 – Carnavalul animalelor
18.00 – 23.00 – Noaptea vrajitoarelor
Duminica, 27 octombrie
10.00 – Marea aventura Tzitzi-Poc – Spectacol invitat
10.00 – Carnavalul animalelor
11.00 – Lumea papusilor
18.00 – 23.00 – Noaptea vrajitoarelor

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 23 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Joi, 24 octombrie
10.00 – Amintiri intr-o valiza
10.00 – Vrajitorul din Oz – Sala Rapsodia
18.00 – La un metru de tine
Vineri, 25 octombrie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Pernuta somnoroasa
18.00 – ImpreLuna
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Magia ghicitorilor
Marti, 29 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Magia ghicitorilor

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 23 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 24 octombrie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Vineri, 25 octombrie
10.00 – Mica Sirena
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Fata babei si fata mosneagului
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Apolodor
Marti, 29 octombrie
10.00 – Copacul cu jucarii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 23 octombrie
17.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Joi, 24 octombrie
19.00 – Familia Addams
Vineri, 25 octombrie
11.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Familia Addams
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Taramul povestilor
19.00 – Turandot
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Imparatul mustelor
Marti, 29 octombrie
19.00 – Familia Addams

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Revolta povestilor

TEATRUL COQUETTE
Vineri, 25 octombrie
18.00 – Habarnam
Sambata, 26 octombrie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Hainele noi ale imparatului

TEATRUL PAIATA
Sambata, 26 octombrie
10.30 – Ferma fermecata – Sala Dalles

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 26 octombrie
11.00  – Balul vrajitoarelor la Cinema City – Mega Mall
11.00 – Cei trei purcelusi  Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Magic Fairytale la Artist Café din Centrul Vechi
17.30 – Castelul vrajitoarei la Hollywood Multiplex – Mall Vitan
Duminica, 27 octombrie
11.00 – Printesa si Broscoiul la Cinema City din AFI Cotroceni
11.00 – Frumoasa Belle si Bestia la Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Tom Degetel a Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie