Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 16 – 22 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 16 – 22 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 18 octombrie
10.00 – Carnavalul animalelor
18.30 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Sambata, 19 octombrie
10.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Carnavalul animalelor
17.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Duminica, 20 octombrie
10.00 – Carnavalul animalelor
11.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 16 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Joi, 17 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
17.00 – Amintiri intr-o valiza
Vineri, 18 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Magia ghicitorilor
18.00 – Spaima zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Amintiri intr-o valiza
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 22 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodi
18.00 – Prostia omeneasca

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 16 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Cei trei purcelusi
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Ratusca cea urata
Luni, 21 octombrie
10.00 – Scufita rosie
Marti, 22 octombrie
10.00 – Copacul cu jucarii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 octombrie
20.00 – Fecioarele noastre grabnic ajutatoare
Joi, 17 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi
Vineri, 18 octombrie
10.00 – Zana Zorilor
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 19 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi
20.00 – Missouri Sky
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Minunata lume noua
Luni, 21 octombrie
19.00 – Istorie la persoana I
Marti, 22 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 20 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 19 octombrie
11.00 – Califul barza
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Greierele si furnica

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 19 octombrie
11.00  – Aventurile lui Pinocchio la Artist Café din Centrul Vechi
11.00 –  Alice si lumea minunata la Cinema City din ParkLAke
Duminica, 20 octombrie
11.00 – Veronica la Movieplex Cinema din Plaza Romania
11.00 – Cenusareasa si pantoful de sticla la Artist Café din Centrul Vechi
17.00 – Degetica a Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie