Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 9 – 15 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 9 – 15 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 11 octombrie
18.30 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Sambata, 12 octombrie
17.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Madagascar – A musical Adventure Jr.

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 9 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Magia ghicitorilor
Joi, 10 octombrie
10.00 – Magia ghicitorilor
10.00 – Spaima zmeilor
18.00 – Pinguinii melomani
Vineri, 11 octombrie
10.00 – Magia ghicitorilor
10.00 – Spaima zmeilor
18.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 12 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – Aminitiri intr-o valiza
18.00 – Pinguinii melomani
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Amintiri intr-o valiza
11.00 – Spaima zmeilor
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 15 octombrie
10.00 si 18.00 – Pinguinii melomani
10.00 – Vrajitorul din Oz

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 9 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 10 octombrie
10.00 – Ratusca cea urata
Vineri, 11 octombrie
10.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 12 octombrie
11.00 – Capra cu trei iezi
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Motanul incaltat
18.00 – Cenusareasa
Luni, 14 octombrie
10.00 – Ratusca cea urata
Marti, 15 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 9 octombrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
Joi, 10 octombrie
19.00 – Jucarii pierdute – premiera
Vineri, 11 octombrie
10.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Sambata, 12 octombrie
10.00 – Jucarii pierdute
19.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Vrajitorul din Oz
Marti, 15 octombrie
10.00 – Jucarii pierdute

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 13 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 13 octombrie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 12 octombrie
11.00 – Vulpea si corbul
Duminica, 13 octombrie
11.00 si 13.00 – Prostia omeneasca

TEATRUL ODEON
Duminica, 13 octombrie
18.00 – Clasic e fantastic – Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss – fiul 

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 12 octombrie
11.00  – Ursul pacalit de vulpe la Artist Café din Centrul Vechi
17.30 –  Rapunzel  la Hollywood Multiplex din Mall Vitan
Duminica, 13 octombrie
11.00 – Cenusareasa si pantoful de sticla la Cinema City din Sun Plaza
11.00 – Minnie si Mickey la Artist Café din Centrul Vechi

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie