Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 2 – 8 octombrie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 2 – 8 octombrie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
Vineri, 4 octombrie
18.30 – Erus si Valea Generozitatii
Sambata, 5 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
11.00 – Colombina se intoarce
17.00 – Fetita cu chibrituri
Duminica, 6 octombrie
10.00 – Erus si Valea Generozitatii
11.00 – Colombina se intoarce
11.00 – Fetita cu chibrituri

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 3 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
18.00 – ImpreLuna
Vineri, 4 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Sambata, 5 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Aminitiri intr-o valiza
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Calatorii prin galaxii
18.00 – Punguta cu doi bani
Marti, 8 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 2 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 3 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Vineri, 4 octombrie
10.00 – Punguta cu doi bani
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Improveste

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 2 octombrie
17.00 – Trucul lui Patrik
19.00 – Monster
Joi, 3 octombrie
17.00 – Limite
17.00 – Baiatul cu sosete roz
19.00 – Cei doi tineri din Verona
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Napasta
Sambata, 5 octombrie
17.00 – 21.00 – Maratonul Adolescentei – Teens in the spotlight
19.00 – Moliere. Ereilom
Duminica, 6 octombrie
17.00 – Lectia
19.00 – Familia Addams
Luni, 7 octombrie
19.00 – Familia Addams

In perioada 29 septembrie – 6 octombrie, la Teatrul Excelsior are loc festivalul Teen-Fest, al carui program poate fi consultat aici.

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 6 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Hainele cele noi ale imparatului

TEATRUL ODEON
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 5 octombrie
11.00 – Aventurile lui Pinocchio – la Cinema City din Mega Mall
17.00 – Capra cu trei iezi – la Happy Cinema din Liberty Center Mall
Duminica, 6 octombrie
11.00 – Motanul Incaltat la Movieplex Cinema din Plaza Romania

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie