Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 5 – 11 iunie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 5 – 11 iunie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 5 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Joi, 6 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Vineri, 7 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
18.30 – Jack si vrejul de fasole
Sambata, 8 iunie
10.00, 12.00 si 14.30 – Carnavalul animalelor
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Jack si vrejul de fasole
Duminica, 9 iunie
10.00, 12.00 si 14.30 – Carnavalul animalelor
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Jack si vrejul de fasole

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 5 iunie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Magia ghicitorilor
Joi, 6 iunie
10.00 – Spaima Zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – ImpreLuna
Vineri, 7 iunie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pinguinii melomani
Sambata, 8 iunie
11.00 – Joaca cu gheata
18.00 – De-a Micul Print
Duminica, 9 iunie
11.00 – Tocanita de berbec
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 11 iunie
10.00 – Fara frica 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 5 iunie
10.00 – Ratusca cea urata
Joi, 6 iunie
10.00 – Cenusareasa
Vineri, 7 iunie
10.00 – Scufita rosie
19.00 – Regele moare
Sambata, 8 iunie
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 9 iunie
11.00 – Capra cu trei iezi
Marti, 14 iunie
10.00 – Muzicantii din Bremen

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 5 iunie
10.00 – Degetica
19.00 – Baiatul cu sosete roz
Vineri, 7 iunie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Minunata lume noua
Sambata, 8 iunie
20.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 9 iunie
11.00 – Vrajitorul din Oz
Luni, 10 iunie
19.00 – Imparatul mustelor
Marti, 11 iunie
19.00 – Timeaholics

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 9 iunie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 8 iunie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL COQUETTE
Duminica, 9 iunie
11.00 – Vulpea si corbul

TEATRUL ODEON
Sambata, 8 iunie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie