Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 28 mai – 4 iunie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 29 mai – 4 iunie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 29 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor
Joi, 30 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Vineri, 31 mai
10.00 si 11.30 – Carnavalul animalelor
11.00 – Eliza, micuta florareasa
19.00 – OCC Magic Show cu Bogdan Muntean
Sambata, 1 iunie
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Flautul fermecat
Duminica, 2 iunie
11.00 si 13.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 15.00 – Flautul fermecat
Marti, 4 iunie
11.00 – Eliza, micuta florareasa

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 29 mai
10.00 – Pantalone in luna – la Palatul National al Copiilor
Joi, 30 mai
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 31 mai
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pernuta somnoroasa
Sambata, 1 iunie
18.00 – Fara frica
Duminica, 2 iunie
10.00 – Magia ghicitorilor
18.00 – Prostia omeneasca
Luni, 3 iunie
18.00 – Parfum in jurul lumii
Marti, 4 iunie
18.00 – Fantezii in palarii 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 29 mai
10.00 – Apolodor
Joi, 30 mai
10.00 – Apolodor
Vineri, 31 mai
18.00 – Alba ca Zapada
Sambata, 1 iunie
11.00 – Ratusca cea urata
18.00 – Fata babei si fata mosului
Duminica, 2 iunie
11.00 – Scufita rosie
Luni, 3 iunie
10.00 – Cenusareasa
Marti, 4 iunie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 29 mai
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Thomas Sawyer
Joi, 30 mai
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Turandot
Vineri, 31 mai
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Napasta
Sambata, 1 iunie
11.00 – Aventuri in tinutul florilor
Duminica, 2 iunie
11.00 – Aventuri in tinutul florilor

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 1 iunie
11.00 – Revolta povestilor

TEATRUL MASCA
Miercuri, 29 mai
18.30 – Prostia omeneasca

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 1 iunie
11.00 – Hainele cele noi ale imparatului
Duminica, 2 iunie
11.00 – Frumoasa din Padurea Adormita

TEATRUL ODEON
11.00 – 18.00 – Ziua Copilului @ Odeon

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie