Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 10 – 16 aprilie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 10 – 16 aprilie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 10 aprilie
10.00 si 11.00 – Romania muzicala
11.00 si 12.30 – Mirandolina
Joi, 11 aprilie
10.00 si 11.00 – Romania muzicala
11.00 si 12.30 – Mirandolina
Vineri, 12 aprilie
10.00 si 11.00 – Romania muzicala
11.00 si 12.30 si 18.00 – Mirandolina
18.30 – Figaro, Figaro, Figaro!
Sambata, 13 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 si 13.30 – Mirandolina
17.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Duminica, 14 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 si 13.30 – Mirandolina
11.00 – Figaro, Figaro, Figaro!
Marti, 16 aprilie
10.00 – Romania muzicala
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.00 – Figaro, Figaro, Figaro!

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 10 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Joi, 11 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Vineri, 12 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Sambata, 13 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Duminica, 14 aprilie
11.00 – Pantalone in luna – la Sala Rapsodia
Luni, 15 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Marti, 16 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 10 aprilie
10.00 – Apolodor
Joi, 11 aprilie
10.00 – Apolodor 
Vineri, 12 aprilie
10.00 – Eu, Oblio
Sambata, 13 aprilie
10.00 – 12.00 – Ridichea uriasa
11.20 – Mica Sirena
Duminica, 14 aprilie
11.20 – Tigrisorul Petre
Luni, 15 aprilie
10.00 – Apolodor
Marti, 16 aprilie
10.00 – Croitorasul cel Viteaz

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 10 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 11 aprilie
10.00 – Magia copilariei 
19.00 – #EmojiPlay
Vineri, 12 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 13 aprilie
19.00 – Baiatul cu sosete roz
Duminica, 14 aprilie
11.00 – Aventuri in Tinutul florilor
19.00 – Missouri Sky
Luni, 15 aprilie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Marti, 16 aprilie
10.00 – Degetica
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 14 aprilie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 11 aprilie
18.00 – Clasic e fatastic – Copilaria lui Chopin
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 13 aprilie
11.00 – Pinocchio la Teatru la Cinema (Cinema City din AFI Cotroceni)
Duminica, 14 aprilie
17.00 – Micul Print la Clubul Țăranului
17.30 – Iepurasul Bocanila … in cautarea prieteniei la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 13 aprilie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL PAIATA
Sambata, 13 aprilie
10.30 – Bob cel curios – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 13 aprilie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 14 aprilie
11.00 – Vulpea si Corbul

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie