Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 27 martie – 2 aprilie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 27 martie – 2 aprilie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 27 martie
10.00 – Viata lui Mozart
10.00 si 11.30 – Harap Alb
11.00 – Hapciu in Re Major
Joi, 28 martie
10.00 – Viata lui Mozart
10.00 si 11.30 – Harap Alb
11.00 – Hapciu in Re Major
Vineri, 29 martie
10.00 – Harap Alb
11.00 si 18.30 – Hapciu in Re Major
Sambata, 30 martie
10.0 si 12.00 – Harap Alb
11.00 si 17.00 – Hapciu in Re Major
11.30 – Cu Nino la Londra
Duminica, 31 martie
10.0 si 12.00 – Harap Alb
11.00 si 165.00 – Hapciu in Re Major
11.30 – Cu Nino la Londra
Marti, 2 aprilie
10.00 si 11.30 – Harap Alb

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 27 martie
10.00 – Pantalone in Luna – la Palatul National al Copiilor
Joi, 28 martie
10.00 – Pantalone in Luna – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Prostia omeneasca
Vineri, 29 martie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Sambata, 30 martie
11.00 – Pantalone in Luna – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Duminica, 31martie
11.00 – Spaima zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica
Marti, 2 aprilie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 27 martie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Joi, 28 martie
10.00 – Printesa si broscoiul 
Vineri, 29 martie
10.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 30 martie
10.00 – 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 31 martie
11.00 – Capra cu trei iezi
Luni, 1 aprilie
10.00 – Mica Sirena
Marti, 2 aprilie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 27 martie
19.00 – Turandot – premiera oficiala
Joi, 28 martie
10.00 – Degetica
19.00 – Minunata lume noua
Vineri, 29 martie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 30 martie
19.00 – Fluturii sunt liberi
Duminica, 31 martie
11.00 – Degetica
19.00 – Napasta

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 31 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 30 martie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin
Duminica, 31 martie
18.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 30 martie
11.00 – Frumoasa si Bestia la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)
11.00 – Ispravile Motanului Incaltat la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
Duminica, 31 martie
11.00 – Cartea Junglei la Teatru la Cinema (Cinema City din Sun Plaza)
17.00 – Peripetiile lui Piticot la Clubul Țăranului
17.30 – Vrajitorul din Oz la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 31 martie
19.00 – Revolta povestilor – premiera

TEATRUL MASCA
Duminica, 31 martie
18.00 – Loochy si Moochy

TEATRUL PAIATA
Duminica, 31 martie
10.30 – Intamplare din padure – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 30 martie
11.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa
Duminica, 31 martie
11.00 – Prostia omeneasca

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie