Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 20 – 26 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 20 – 26 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 20 martie
10.00 – Petrica si lupul
Joi, 21 martie
10.00 – Petrica si lupul
11.00 – Rapirea din Serai
Vineri, 22 martie
10.00 – Petrica si lupul
11.00 si 18.30 – Rapirea din Serai
Sambata, 23 martie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
10.00, 12.00 – Harap Alb
11.00 – Rapirea din Serai
Duminica, 24 martie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
10.00, 12.00 – Harap Alb
11.00 si 15.00 – Rapirea din Serai
Marti, 26 martie
10.00 – Harap Alb

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 20 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Joi, 21 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 22 martie
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 23 martie
11.00 – CLowns – la Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa
Duminica, 24 martie
11.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – La un metru de tine
Marti, 26 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 20 martie
10.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 21 martie
10.00 – Ratusca cea urata 
Vineri, 22 martie
10.00 – Improveste
Sambata, 23 martie
10.00 – 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminica, 24 martie
11.00 – Printesa si broscoiul
Luni, 25 martie
10.00 – Ratusca cea urata
Marti, 26 martie
10.00 – Pinocchio

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 martie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 21 martie
10.00 – Casa pisicii
18.00 – Missouri Sky
Vineri, 22 martie
10.00 – Aventuri in Tinutul florilor
Sambata, 23 martie
19.00 – Imparatul mustelor
Duminica, 24 martie
11.00 – Taramul povestilor
Luni, 25 martie
10.00 – Degetica
19.00 – Marea rusine
Marti, 26 martie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Visul unei nopti de vara

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 24 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Duminica, 24 martie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Vivaldi

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 23 martie
17.30 – Printesa Aurora la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 24 martie
11.00 – Micul Print la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Degetica – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 23 martie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
19.00 – Dragostea celor trei portocale
Duminica, 24 martie
19.00 – Hotul de margaritare

TEATRUL PAIATA
Sambata, 23 martie
10.30 – Ratusca cea urata – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 23 martie
11.00 – Greierele si furnica
Duminica, 24 martie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie