Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 13 – 19 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 13 – 19 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 13 martie
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Joi, 14 martie
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Vineri, 15 martie
10.00 si 11.30 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Sambata, 16 martie
10.00 si 11.30 – Petrica si lupul
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 si 17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Duminica, 17 martie
10.00 si 11.30 – Petrica si lupul
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 si 17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Marti, 19 martie
10.00 – Petrica si lupul

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 13 martie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
Joi, 14 martie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Prostia omeneasca
Vineri, 15 martie
10.00 – O poveste a porcului
18.00 – Fara frica
Sambata, 16 martie
11.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Duminica, 17 martie
11.00 – O poveste a porcului
17.00 – Pe marimea mea
Marti, 19 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 13 martie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Joi, 14 martie
10.00 – Ratusca cea urata 
Vineri, 15 martie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Sambata, 16 martie
11.00 – Croitorasul cel Viteaz
Duminica, 17 martie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Ratusca cea urata
Luni, 18 martie
10.00 – Apolodor
Marti, 19 martie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 13 martie
10.00 – Zana Zorilor
19.00 – Iluzie comica
Joi, 14 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz
18.00 – Thomas Sawyer
Vineri, 15 martie
10.00 – Aventuri in Tinutul florilor
18.00 – Interzis sub 18 ani
Sambata, 16 martie
19.00 – #EmojiPlay
Duminica, 17 martie
11.00 – Bambi
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Marti, 19 martie
19.00 – Viata visatorului Francois

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 17 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Duminica, 17 martie
18.30 – Frumoasa din padurea adormita

TEATRUL MASCA
Vineri, 15 martie
15.00 si 19.00 – Loochy si Moochy
Duminica, 17 martie
15.00 si 18.00 – Loochy si Moochy

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 16 martie
11.00 – Magic Fairytale la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
11.00 – Peter Pan la Teatru la Cinema (Cinema City din Parklake)
17.30 – Legenda Regelui Arthur la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 17 martie
11.00 – Rapunzel, printesa curajoasa la Teatru la Cinema (Cinema City din AFI Cotroceni)
17.00 – Dumbo cel istet – la Clubul Taranului
17.30 – Aladdin si lampa fermecata la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 16 martie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL PAIATA
Duminica, 17 martie
10.30 – Lupul cu scufita rosie – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 16 martie
11.00 – Frumoasa din padurea adormita
Duminica, 17 martie
11.00 – Califul Barza

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie