Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 6 – 12 martie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 6 – 12 martie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 6 martie
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Sambata, 9 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 si 17.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Duminica, 10 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
10.00, 12.00 si 14.00 – Erus si Valea Rabdarii
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera
Marti, 12 martie
10.00 si 11.30 – Arlechino si Colombina
11.00 – Alice in Tara Minunilor – premiera

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 6 martie
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 9 martie
11.00 si 18.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
Duminica, 10 martie
11.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 12 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 6 martie
10.00 – Pacala
Joi, 7 martie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului 
Sambata, 9 martie
11.00 – Apolodor
Duminica, 10 martie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Cei trei purcelusi
Luni, 11 martie
10.00 – Craiasa Zapezii
Marti, 12 martie
10.00 – Apolodor

TEATRUL EXCELSIOR
Vineri, 8 martie
19.00 – Turandot
Sambata, 9 martie
19.00 – Turandot
Duminica, 10 martie
11.00 – Taramul povestilor
Marti, 12 martie
19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 10 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 9 martie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 9 martie
11.00 – Jack si vrejul de fasole la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Scufita rosie la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 10 martie
11.00 – Cartea Junglei la Teatru la Cinema (Multiplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Rapunzel – la Clubul Taranului
17.30 – Cei trei purcelusi la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 9 martie
11.00 – Micul Print

TEATRUL PAIATA
Sambata, 9 martie
10.30 – Fata mosului si fata babei – la Clubul Taranului

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 9 martie
11.00 – Povestea martisorului
Duminica, 10 martie
11.00 – Hainele noi ale imparatului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie