Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 20 – 26 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 20 – 26 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Cantata cafelei
10.00 – Lunatici
Joi, 21 februarie
10.00 – Cantata cafelei
10.00 – Lunatici
11.00 – Gulliver
Vineri, 22 februarie
10.00 – Cantata cafelei
10.00 – Lunatici
11.00 si 18.30 – Gulliver
Sambata, 23 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Lunatici
11.00 si 17.00 – Gulliver
Duminica, 24 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Lunatici
11.00 si 17.00 – Gulliver
Marti, 26 februarie
10.00 – Cantata cafelei

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pe marimea mea
Joi, 21 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pernuta somnoroasa 
Vineri, 22 februarie
10.00 – Spaima zmeilor – la Palatul National al Copiilor
18.00 – ImpreLuna 
Sambata, 23 februarie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Marti, 26 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Palatul National al Copiilor

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
Joi, 21 februarie
10.00 – Apolodor 
Vineri, 22 februarie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Sambata, 23 februarie
11.00 – Mica Sirena
Duminica, 24 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Tigrisorul Petre
Luni, 25 februarie
10.00 si 18.00 – Apolodor
20.00 – Casele clovnilor
Marti, 26 februarie
10.00 – Fata babei si fata mosneaguluiu
18.00 – Regele moare
20.00 – Noone’s Land
In perioada 25 – 28 februarie, la Teatrul Tandarica se desfasoara prima editie a Festivalului SALT. Programul festivalului poate fi consultat aici.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 20 februarie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Marea rusine
Joi, 21 februarie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Vineri, 22 februarie
10.00 – Degetica
18.00 – Missouri Sky
19.00 – Napasta
Sambata, 23 februarie
11.00 – Casa pisicii
19.00 – Thomas Sawyer
Duminica, 24 februarie
19.00 – Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois
Luni, 25 februarie
19.00 – Visul unei nopti de vara
Marti, 26 februarie
10.00 – Missouri Sky
19.00 – Visul unei nopti de vara

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Sambata, 23 februarie
18.30 – Frumoasa din padurea adormita

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 24 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 22 februarie
18.00 – Clasic e fantastic – Rossini si Povestea lui Wilhelm Tell

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 23 februarie
11.00 – Printesa Broscoi la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Printesa Anastasia la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 24 februarie 2019
11.00 – Fluturi si oameni la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Alice si lumea minunata la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 24 februarie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRUL PAIATA
Sambata, 26 februarie
10.30 – Capra nazdravana – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie