Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 13 – 19 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 13 – 19 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 13 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
Joi, 14 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
11.00 – Alba ca Zapada
Vineri, 15 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 18.30 – Alba ca Zapada
Sambata, 16 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Alba ca Zapada
Duminica, 17 februarie
10.00 si 11.30 – Cantata cafelei
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Alba ca Zapada
Marti, 19 februarie
10.00 – Cantata cafelei

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 13 februarie
18.00 – Pe marimea mea  
Joi, 14 februarie
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Vineri, 15 februarie
18.00 – De-a Micul Print
Sambata, 16 februarie
18.00 – Pe marimea mea
Marti, 19 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 13 februarie
10.00 – Pinocchio
Joi, 14 februarie
10.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca soarele 
Vineri, 15 februarie
10.00 – Tigrisorul Petre
Sambata, 16 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminica, 17 februarie
11.00 – Capra cu trei iezi

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 13 februarie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 14 februarie
10. 00 – Aventuri in tara florilor
19.00 – Fluturii sunt liberi
Vineri,15 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – #Emojiplay
Sambata, 16 februarie
11.00 – Taramul povestilor
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 17 februarie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Interzis sub 18 ani
Marti, 17 februarie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 17 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 14 februarie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Mozart

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 16 februarie
11.00 – Aladdin la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
11.00 – Magic Fairytale la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)
Duminica, 17 februarie 2019
11.00 – Alice in Tara Minunilor la Teatru la Cinema (Cinema City din
AFI Cotroceni)
17.00 – Muck cel Mic la Clubul Taranului
17.30 – Veronica la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 16 februarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina

TEATRUL PAIATA
Duminica, 17 februarie
10.30 – Craiasa Zapezii – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie