Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 6 – 12 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 6 – 12 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Joi, 7 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
10.00 – Cu Nino in Romania
11.00 – Peter Pan
Vineri, 8 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani
10.00 – Cu Nino in Romania
11.00 si 18.30 – Peter Pan
Sambata, 9 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Peter Pan
Duminica, 10 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 15.00 – Peter Pan
Marti, 12 februarie
10.00 – Punguta cu doi bani

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Sambata, 9 februarie
11.00 – Motanul incaltat

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 6 februarie
18.00 – Pinguinii melomani  
Joi, 7 februarie
18.00 – Fara frica
Vineri, 8 februarie
18.00 – ImpreLuna 
Sambata, 9 februarie
11.00 – Spaima Zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii
Duminica, 10 februarie
10.00 – Pernuta somnoroasa
11.00 – Goe in Tara Minunilor – la Sala Rapsodia

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 6 februarie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Joi, 7 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii 
Sambata, 9 februarie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Muzicantii din Bremen
Duminica, 10 februarie
11.00 – Scufita rosie
Luni, 11 februarie
10.00 – Craiasa Zapezii
Marti, 12 februarie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 6 februarie
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 7 februarie
11. 00 – Degetica
Vineri, 8 februarie
19.00 – Fluturii sunt liberi
Sambata, 9 februarie
19.00 – Minunata lume noua
Duminica, 10 februarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Interzis sub 18 ani

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 10 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 8 februarie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 9 februarie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 10 februarie
11.00 – Greierele si furnica

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 9 februarie
11.00 – Ursul pacalit de vulpe la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Rapunzel la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 10 februarie 2019
11.00 – Printul broscoi la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Ispravile Motanului Incaltat la Clubul Țăranului

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 9 februarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
Duminica, 10 februarie
17.00 – Maresalii

TEATRUL PAIATA
Sambata, 9 februarie
10.30 – Bob cel curios – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie