Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 30 ianuarie – 5 februarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 30 ianuarie – 5 februarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 30 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce
11.00 – Hansel si Gretel
Joi, 31 ianuarie
11.00 –  Hansel si Gretel
Vineri, 1 februarie
11.00 si 18.30 –  Hansel si Gretel
Sambata, 2 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 17.00 – Hansel si Gretel
Duminica, 3 februarie
10.00 si 11.30 – Cu Nino in Romania
10.00 si 12.00 – Punguta cu doi bani
11.00 si 15.00 – Hansel si Gretel

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 30 ianuarie
10.00 – O poveste a porcului – la Sala Rapsodia
18.00 – Pernuta somnoroasa 
Joi, 31 ianuarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Rapsodia
18.00 – Pe marimea mea
Vineri, 1 februarie
18.00 – De-a Micul Print 
Sambata, 2 februarie
11.00 – La un metru de tine
18.00 – Pernuta somnoroasa
Duminica, 3 februarie
11.00 – O poveste a porcului – la Sala Rapsodia
18.00 – Calatorii prin galaxii

TEATRUL TANDARICA
Joi, 31 ianuarie
10.00 – Craiasa Zapezii 
Vineri, 1 februarie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Sambata, 2 februarie
11.00 – Lampa lui Alladin
Duminica, 3 februarie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Alba ca Zapada
Marti, 5 februarie
10.00 – Ratusca cea urata

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 30 ianuarie
10.00 – Aventuri in tinutul florilor
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 31 ianuarie
10. 00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Vineri, 1 februarie
10.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – O noapte furtunoasa
Sambata, 2 februarie
11.00 – Magia copilariei
19.00 – Timeaholics
Duminica, 3 februarie
11.00 – Vrajitorul din Oz

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 3 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 2 februarie
11.00 – Vulpea si Corbul

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 2 februarie
11.00 – Frumoasa din Padurea Adormita la Teatru la Cinema (Happy Cinema din Liberty Center)
11.00 – Pestisorul de Aur la Teatru la Cinema (Cinema City din ParkLake)
Duminica, 3 februarie
11.00 – Broscutele intelepte la Teatru la Cinema (Cinema City din Sun Plaza)
17.00 – Lupul buclucas la Clubul Țăranului
17.30 – Petrica si lupul la Teatru la Cinema (Cine Globe din Auchan Titan)

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 2 februarie
11.00 – Micul print

TEATRUL PAIATA
Duminica, 3 februarie
10.30 – Soricelul cel prostut – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie