Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 23 – 29 ianuarie 2019


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 23 – 29 ianuarie 2019.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce
10.00 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 – Lumea papusilor
Sambata, 26 ianuarie
10.00 si 11.30 – Colombina se intoarce
10.00, 12.00 si 16.30 – Copiii in Tara Minunilor
11.00  – Lumea papusilor
Duminica, 27 ianuarie
10.00 si 11.30 – Colombina se intoarce
10.00, 12.00 si 14.30 – Copiii in Tara Minunilor
11.00 si 17.00 – Lumea papusilor
Marti, 29 ianuarie
10.00 – Colombina se intoarce

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza 
Joi, 24 ianuarie
18.00 – De-a Micul Print 
Vineri, 25 ianuarie
10.00 – Craiasa Zapezii – la Sala Rapsodia
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Craiasa Zapezii – la Sala Rapsodia
Marti, 29 ianuarie
10.00 – Spaima Zmeilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Fara frica

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Printesa si broscoiul 
Vineri, 25 ianuarie
10.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca soarele
Sambata, 26 ianuarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Punguta cu doi bani
Duminica, 27 ianuarie
11.00 – Fata babei si fata mosneagului
Luni, 28 ianuarie
10.00 – Mica Sirena
Marti, 29 ianuarie
10.00 – Motanul incaltat

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 23 ianuarie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Interzis sub 18 ani
Joi, 24 ianuarie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Vineri, 25 ianuarie
10.00 – Vrajitorul din Oz
17.00 – Interzis sub 18 ani
19.00 – Napasta
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Cei trei purcelusi
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 27 ianuarie
11.00 – Taramul povestilor
Luni, 28 ianuarie
19.00 – Timeaholics
Marti, 29 ianuarie
19.00 – Missouri Sky

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 27 ianuarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Duminica, 27 ianuarie
18.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Califul barza
Duminica, 27 ianuarie
11.00  – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Craiasa Zapezii la Teatru la Cinema (Cinema City din Mega Mall)
17.30 – Marea aventura a Dalmatienilor la Teatru la Cinema (Hollywood Multiplex din Mall Vitan)
Duminica, 27 ianuarie
11.00 – Muzicantii din Bremen la Teatru la Cinema (Movieplex Cinema din Plaza Romania)
17.00 – Turtita Nazdravana la Clubul Țăranului

TEATRUL STELA POPESCU
Vineri, 25 ianuarie
19.00 – Hotul de margaritare
Sambata, 26 ianuarie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
Duminica, 27 ianuarie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRUL PAIATA
Sambata, 26 ianuarie
10.30 – Capra nazdravana – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie