Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 12 – 23 decembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada  12 – 23 decembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 12 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de percutie
11.00 – Spargatorul de nuci
16.00 –Targul Poveste de Craciun 2018
Joi, 13 decembrie
10.00 – Salonul de percutie
11.00 – Spargatorul de nuci
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Vineri, 14 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de Percutie
11.00 si 18.30 – Spargatorul de nuci
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Sambata, 15 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de percutie
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
Duminica, 16 decembrie
10.00 si 11.30 – Salonul de percutie
10.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
11.00 si 17.00 – Spargatorul de nuci
Luni, 17 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Marti, 18 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Miercuri, 19 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Joi, 20 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Vineri, 21 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Sambata, 22 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018
Duminica, 23 decembrie
16.00 – Targul Poveste de Craciun 2018

ION CREANGA
Miercuri, 12 decembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor Copiilor
Joi, 13 decembrie
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 14 decembrie
18.00 – ImpreLuna
Sambata, 15 decembrie
11.00 – ImpreLuna
18.00 – Pe marimea mea
Duminica, 16 decembrie
11.00 – Pe marimea mea

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 12 decembrie
10.00 – Alba ca Zapada
Sambata, 15 decembrie
11.00 – Alba ca Zapada
Duminica, 16 decembrie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Ratusca cea urata
Sambata, 22 decembrie
11.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 12 decembrie
10.00 – Degetica
19.00 – Missoury Sky
Joi, 13 decembrie
19.00 – Iluzie comica
Vineri, 14 decembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Sambata, 15 decembrie
20.00 – Interzis sub 18 ani
Duminica, 16 decembrie
11.00 – Degetica
19.00 – Minunata lume noua
Luni, 17 decembrie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Miercuri, 19 decembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
Joi, 20 decembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 16 si 23 decembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 22 decembrie
18.00 – Clasic e fantastic. Copilaria lui Mozart

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 15 decembrie
11.00 – Poveste de Craciun
Duminica, 16 decembrie
11.00 si 13.00  – Poveste de Craciun

TEATRUL PAIATA
Duminica, 16 decembrie
10.30 – Poveste de iarna – la Clubul Taranului
Sambata, 22 decembrie
10.30 – Darul de Craciun – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 15 decembrie
11.00 – Taramul de gheata la Teatru la Cinema din ParkLake
Duminica, 16 decembrie
11.00 – Magic Christmas la Teatru la Cinema dinPlaza Romania
17.00 – Sacul lui Mos Craciun la Clubul Țăranului
17.30 – Spargatorul de nuci la Teatru la Cinema din Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂 Urmatorul program va aparea pe 8 ianuarie 2019. Vacanta frumoasa!

Galerie