Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 21 – 27 noiembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 21 – 27 noiembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 21 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton                                                             
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor
Joi, 22 noiembrie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor
Vineri, 23 noiembrie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor
Sambata, 24 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 si 11.30 – Petrica si Lupul
11.00 si 17.00 – Print si Cersetor
Duminica, 25 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca
10.00 si 11.30 – Petrica si Lupul
11.00 si 17.00 – Print si Cersetor
Marti, 27 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ivan Turbinca

ION CREANGA
Miercuri, 21 noiembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Joi, 22 noiembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Pernuta somnoroasa
Vineri, 23 noiembrie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Amintiri intr-o valiza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 21 noiembrie
10.00 si 18.00 – Fluierarul, Scoica si Pestele (Teatrul National pentru Copii, China)
Joi, 22 noiembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz (Teatrul pentru Copii si Tineret Imaginarium, Ploiesti)
Vineri, 23 noiembrie
10.00 – Aventurile lui Gulliver (Teatrul de papusi Vasilache, Botosani)
18.00 – Regele moare
19.00 – Jocul timpului (Compania de teatru Zuazola, Chile)
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Scufita rosie
18.00 – Adunarea pasarilor
19.00 – Povestea unei papusi (Vladimir Zakharov, Rusia)
Duminica, 25 noiembrie
11.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca Soarele
11.00 si 19.00 – A Mano (Compania de teatru El Patio, Spania)
18.00 – Godot (Universitatea Nationala de Arta „George Enescu”, Iasi)
20.00 – Calul de aur (Teatrul de papusi din Letonia)
Luni, 26 noiembrie
10.00 – Eu, Oblio
20.00 – Frida, alas para volar (Teatrul Ariel, Targu Mures)
Marti, 27 noiembrie
10.00 – Scufita rosie (Teatrul Gong, Sibiu)
18.00 – O poveste japoneza (Teatrul pentru Copii si Tineret Luceafarul, Iasi)
19.30 – Migraaaanti
In perioada 19 – 28 noiembrie, va avea loc Festivalul International al Teatrului de Animatie ImPuls.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 21noiembrie
19.00 – Napasta (avanpremiera)
Joi, 22 noiembrie
10.00 – Bambi
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri
Vineri, 23 noiembrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – O noapte furtunoasa
Sambata, 24 noiembrie
19.00 – Napasta (premiera)
Duminica, 25 noiembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Napasta (premiera)
Luni, 26 noiembrie
18.30 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu
Marti, 27 noiembrie
10.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Imparatul mustelor

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 25 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Califul Barza
Duminica, 25 noiembrie
11.00  – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRUL PAIATA
Sambata, 24 noiembrie
10.30 – Coliba iepurasului – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 25 noiembrie
17.00 – Maresalii

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 24 noiembrie
11.00 – Mica Sirena la Teatru la Cinema din AFI Cotroceni
17.30 – Punguta cu doi bani la Teatru la Cinema din Bucuresti Mall-Vitan
Duminica, 25 noiembrie
11.00 – Prințesa Anastasia la Teatru la Cinema din Liberty Center
17.00 – Micul Print la Clubul Taranului
17.30 – Printesa Aurora la Teatru la Cinema Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie