Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti 14 – 20 noiembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 14 – 20 noiembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII

Miercuri, 14 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Orchestra lui Nino
11.00 – Print si Cersetor
Joi, 15 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Orchestra lui Nino
11.00 – Print si Cersetor
Vineri, 16 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Orchestra lui Nino
11.00 – Print si Cersetor
Sambata, 17 noiembrie
10.00 si 12.00 – Onix si Barton
10.00 si 11.30 – Orchestra lui Nino
11.00 si 17.00 – Print si Cersetor
Duminica, 18 noiembrie
10.00 si 12.00 – Onix si Barton
10.00 si 11.30 – Orchestra lui Nino
11.00 si 17.00 – Print si Cersetorpremiera
Marti, 20 noiembrie
10.00 si 11.30 – Onix si Barton
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Print si Cersetor

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 14 noiembrie
10.00 – Pantalone in luna – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Joi, 15 noiembrie
10.00 – Pantalone in luna – la Palatul National al Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Vineri, 16 noiembrie
18.00 – Pernuta somnoroasa
Sambata, 17 noiembrie
11.00 – De-a Micul Print 
11.00 – Spaima Zmeilor – Sala Rapsodia
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – ImpreLuna
18.00 – Calatorii prin Galaxii

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 14 noiembrie
10.00 – Ratusca cea Urata
Joi, 15 noiembrie
10.00 – Printesa si broscoiul 
Vineri, 16 noiembrie
10.00 – Omul de Zapada care voia sa intalneasca Soarele
Sambata, 17 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Ratusca cea Urata
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – Lampa lui Alladin
Luni, 19 noiembrie
19.00 – Pasarea maiastra (Teatrul de Papusi Prichindel, Alba Iulia) – in cadrul Festivalului ImPuls
Marti, 20 noiembrie
10.00 – Fluierasul, Scoica si Pestele (Teatrul National pentru Copii, China) – in cadrul Festivalului ImPuls
15.00 – Capra cu trei iezi
In perioada 19 – 28 noiembrie, va avea loc Festivalul International al Teatrului de Animatie ImPuls.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 14 noiembrie
19.00 – Marea rusine
Joi, 15 noimebrie
10.00 – Degetica
19.00 – Interzis sub 18 ani
Vineri, 16 noiembrie
19.00 – Iluzie comica
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – Casa pisicii
19.00 – Invitatie la dans
Marti, 20 noiembrie
19.00 – Missouri Sky

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 18 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 17 noiembrie
18.00 – Clasic e fantastic – Cand Dunarea valseaza – Copilaria lui Johann Strauss, fiul

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 17 noiembrie
11.00 si 13.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 18 noiembrie
11.00  si 13.00 – Prostia omeneasca

TEATRUL PAIATA
Duminica, 18 noiembrie
10.30 – Intamplare din padure – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Joi, 15 noiembrie
19.00 – Maresalii – premiera
Sambata, 17 noiembrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
19.00 – Hotul de margaritare
Duminica, 18 noiembrie
19.00 – Dragostea celor trei portocale

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 17 noiembrie
11.00 – Rapunzel, printesa curajoasa la Cinema City, Parklake
Duminica, 18 noiembrie
11.00 – Povestea Cenusaresei la Movieplex Cinema, Plaza Romania
17.30 – Degetica, fetita florilor la Cine Globe, Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie