Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 31 octombrie – 6 noiembrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 31 octombrie – 6 noiembrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 31 octombrie
11.00 – Motanul incaltatpremiera
11.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
Joi, 1 noiembrie
10.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
11.00 – Motanul incaltatpremiera
Vineri, 2 noiembrie
10.00 si 18.30 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
11.00 si 18.30 – Motanul incaltatpremiera
Sambata, 3 noiembrie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
10.00, 12.00 si 16.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
11.00 si 17.00 – Motanul incaltatpremiera
Duminica, 4 noiembrie
10.00 si 12.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
11.00 –Motanul incaltatpremiera
Marti, 6 noiembrie
10.00 si 11.20 – Viata lui Mozart

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 31 octombrie
18.00 – La un metru de tine
Sambata, 3 noiembrie
11.00 – La un metru de tine
Duminica, 4 noiembrie
11.00 – Goe, in Tara Minunilor – la Sala Rapsodia
18.00 – Amintiri intr-o valiza

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 31 octombrie
10.00 – Craiasa Zapezii
Joi, 1 noiembrie
10.00 – Muzicantii din Bremen 
Sambata, 3 noiembrie
11.00 – Motanul incaltat
Duminica, 4 noiembrie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 31 octombrie
18.30 – The Histroy Boys. Povesti cu parfum de liceu
Joi, 1 noiembrie
19.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Vineri, 2 noiembrie
11.00 si 19.00 – Arlecchino si pierdutele iubiri
Sambata, 3 noiembrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
19.00 – Amerika
Duminica, 4 noiembrie
11.00 – Bambi
Luni, 5 noiembrie
19.00 – Our ladies of perpetual succour

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 4 noiembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 3 noiembrie
18.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”
Duminica, 4 noiembrie
11.00 – Clasic e fantastic – George Gershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRUL COQUETTE
Joi, 1 noiembrie
11.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa
Sambata, 3 noiembrie
11.00 – Vulpea si corbul
Duminica, 4 noiembrie
11.00 – Greierele si furnica

TEATRUL PAIATA
Duminica, 4 noiembrie
10.30 – Lupul cu Scufita rosie – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 3 noiembrie
11.00 – Scufita Rosie la Teatru la Cinema din MegaMall
Duminica, 4 noiembrie
11.00 – Peter Pan la Teatru la Cinema din Plaza Romania
17.30 – Printul Broscoi la Teatru la Cinema din Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie