Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 24 – 30 octombrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 24 – 30 octombrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 24 octombrie
11.00 – Motanul incaltatpremiera
Joi, 25 octombrie
11.00 – Motanul incaltatpremiera
Vineri, 26 octombrie
11.00 – Motanul incaltatpremiera
19.00 – 23.30 – Noaptea vrajitoarelor
Sambata, 27 octombrie
10.00 si 12.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
11.00 si 17.00 – Motanul incaltatpremiera
19.00 – 23.30 – Noaptea vrajitoarelor
Duminica, 28 octombrie
10.00 si 12.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
11.00 si 15.00 –Motanul incaltatpremiera
Marti, 30 octombrie
10.00 – Erus si Valea Rabdarii – premiera
11.00 – Motanul incaltat – premiera

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 24 octombrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
Joi, 25 octombrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 27 octombrie
18.00 – ImpreLuna
Duminica, 28 octombrie
18.00 – De-a Micul Print
Marti, 30 octombrie
18.00 – Pernuta somnoroasa

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 24 octombrie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Joi, 25 octombrie
10.00 – Alba ca Zapada 
Vineri, 26 octombrie
10.00 – Motanul Incaltat
Sambata, 27 octombrie
10.00 – 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 si 17.00 – Scufita rosie
Duminica, 28 octombrie
11.00 – Capra cu trei iezi
Marti, 30 octombrie
10.00 – Printesa si broscoiul

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 24 octombrie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Joi, 25 octombrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Amerika 
Vineri, 26 octombrie
19.00 – Minunata lume noua
Duminica, 28 octombrie
11.00 – Degetica
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri 
Luni, 29 octombrie
10.00 – Vrajitorul din Oz
Marti, 30 octombrie
10.00 – Cei trei purcelusi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 28 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 27 octombrie
11.00 – Califul Barza
Duminica, 21 octombrie
11.00 – Vulpea si corbul

TEATRUL PAIATA
Sambata, 27 octombrie
10.30 – Fata mosului si fata babei – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 27 octombrie
11.00 – Povestea Motanului Incaltat – la Teatru la Cinema din AFI Cotroceni
17.30 – Regatul Vrajitoarei  – la Teatrul la Cinema din Mall Vitan
Duminica, 28 octombrie
11.00 – Castelul Vrajitoarei – la Teatru la Cinema din Auchan Titan                        17.00 – Rapunzel – la Clubul Taranului      17.30 – Traista fermecata a vrajitoarei – la Teatru la Cinema din Liberty Center

TEATRUL STELA POPESCU
Duminica, 28 octombrie
19.00  – Dragostea celor trei portocale

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie