Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 3 – 9 octombrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 3 – 9 octombrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 6 octombrie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
11.00 si 12.00 – Bastien si Bastienne 
11.00 si 17.00 – Cenusareasa
Duminica, 7 octombrie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
11.00 si 12.00 – Bastien si Bastienne 
11.00 si 15.00 – Cenusareasa

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 3 octombrie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Joi, 4 octombrie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 6 octombrie
18.00 – Pantalone in luna
Marti, 9 octombrie
16.00 si 18.00 – ImpreLuna – Centrul National al Dansului

In perioada 6 – 13 octombrie se va desfasura Festivalul International de Teatrul pentru Copii „100, 1 000, 1 000 000 de povesti”. Programul festivalului poate fi consultat aici.

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 3 octombrie
10.00 – Capra cu trei iezi
Joi, 4 octombrie
10.00 – Jack si vrejul de fasole
Vineri, 5 octombrie
9.30 si 11.00 – Ridichea uriasa
Sambata, 6 octombrie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
Duminica, 7 octombrie
11.00 – Alba ca Zapada
Luni, 8 octombrie
10.00 – Eu, Oblio
Marti, 9 octombrie
11.00 – Eu, Oblio

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 3 octombrie
17.00 – Visand glasuri (in cadrul Teen Fest)
Joi, 4 octombrie
17.00 – Wanda (in cadrul Teen Fest)
Vineri, 5 octombrie
11.00 si 17.00 – Missouri Sky (in cadrul Teen Fest)
19.00 – Identify (in cadrul Teen Fest)
Sambata, 6 octombrie
17.00 – In fata la O12 (in cadrul Teen Fest)
Duminica, 7 octombrie
18.00 – Minunata lume noua (in cadrul Teen Fest)

Programul evenimentului Teen Fest poate fi consultat aici.

TEATRUL ODEON
Miercuri, 3 octombrie
19.00 – Mama, mi-am pierdut mana (in cadrul Teen Fest)
Sambata, 6 octombrie
17.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe (in cadrul Teen Fest)
Duminica, 29 octombrie
18.00 – Clasic e fantastic – George Ghershwin si povestea unei rapsodii „in blue”

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 7 octombrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 6 octombrie
11.00 si 13.00 – Greierele si furnica
Duminica, 7 octombrie
11.00 – Muzicantii din Bremen

TEATRUL PAIATA
Duminica, 7 octombrie
10.30 – Soricelul cel Prostut – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 6 octombrie
11.00 – Pinocchio – la Teatru la Cinema din Mega Mall
Duminica, 7 octombrie
11.00 – Vrajitorul din OZ – la Teatru la Cinema din Plaza Romania
17.00 – Degetica – la Clubul Taranului
17.30 – Aladdin – la Teatru la Cinema din Auchan Titan

TEATRUL STELA POPESCU
Vineri, 4 octombrie
19.00 – Dragostea celor 3 portocale (avanpremiera)
Sambata, 5 octombrie
19.00 – Dragostea celor 3 portocale (premiera)

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie