Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 26 septembrie – 2 octombrie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 26 septembrie – 2 octombrie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 29 septembrie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
11.00 si 12.30 – Poveste vieneza 
11.00 si 17.00 – Sunetul muzicii
Duminica, 30 septembrie
10.00 si 11.30 – Viata lui Mozart
11.00 si 12.30 – Poveste vieneza 
11.00 si 17.00 – Sunetul muzicii

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 26 septembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor
Joi, 27 septembrie
10.00 – O poveste a porcului – la Palatul National al Copiilor

TEATRUL TANDARICA
Sambata, 29 septembrie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Scufita rosie 
Duminica, 30 septembrie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 26 septembrie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri (in cadrul Teen Fest)
Joi, 27 septembrie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri (in cadrul Teen Fest)
Vineri, 28 septembrie
19.00 – Arlechino si pierdutele iubiri (in cadrul Teen Fest)
Sambata, 29 septembrie
11.00 – 22.30 – Teens in the spotlight – Maratonul adolescentei (in cadrul Teen Fest)
Duminica, 30 septembrie
20.00 – Cinema Paradiso (in cadrul Teen Fest)
Luni, 1 octombrie
17.00 – Aniversarea (in cadrul Teen Fest)

Programul evenimentului Teen Fest poate fi consultat aici.

TEATRUL ODEON
Sambata, 29 septembrie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin
Luni, 1 octombrie
19.00 – Draga doamna profesoara (in cadrul Teen Fest)
Marti, 2 octombrie
17.00 – Avioane de hartie (in cadrul Teen Fest)
19.00 – R.U.R – Rossum’s Universal Robots (in cadrul Teen Fest)

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 30 septembrie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 29 septembrie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 30 septembrie
11.00 – Printesa si bobul de mazare

TEATRUL PAIATA
Sambata, 29 septembrie
10.30 – Printesa crizantema – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 29 septembrie
11.00 – Jack si Vrejul de fasole – la Cinema City – AFI Cotroceni
17.30 – Frumoasa si Bestia – Hollywood Multiplex – Mall Vitan
Duminica, 30 septembrie
11.00 – Ursul pacalit de vulpe – la HAPPY Cinema – Liberty Center
17.00 – Ispravile Motanului Incaltat – la Clubul Taranului
17.30 – Dumbo cel Istet – la Cine Glob – Auchan Titan

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 29 septembrie
11.00 – Lampio si grauntele de lumina
Duminica, 30 septembrie
19.00 – Hotul de margaritare

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie