Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 25 aprilie – 1 mai 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 25 aprilie – 1 mai 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 25 aprilie
10.00 – Cu Nino in Romania (premiera)
10.00 – Bastien si Bastienne
11.00 – Alba ca Zapada (premiera)
17.00 – Cu Nino la Londra
Joi, 26 aprilie
10.00 – Cu Nino in Romania (premiera)
11.00 – Alba ca Zapada (premiera)
17.00 – Cu Nino la Londra
Vineri, 27 aprilie
10.00 – Cu Nino in Romania (premiera)
10.00 – Bastien si Bastienne
11.00 – Alba ca Zapada (premiera)
Sambata, 28 aprilie
10.00 – Cu Nino in Romania (premiera)
10.00 – Bastien si Bastienne
11.00 si 17.00 – Alba ca Zapada (premiera)
Duminica, 29 aprilie
10.00 – Cu Nino in Romania (premiera)
10.00 – Bastien si Bastienne
11.00 si 17.00 – Alba ca Zapada (premiera)

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 25 aprilie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al copiilor
18.00 – La un metru de tine
Joi, 26 aprilie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Teatrul Metropolis
18.00 – Calatorii prin galaxii
Vineri, 27 aprilie
10.00 – Clowns – la Sala Gloria
18.00 – Buna dimineata 
Sambata, 28 aprilie
11.00 – Pantalone in luna – la Teatrul Excelsior
Duminica, 29 aprilie
11.00 – ImpreLuna

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 25 aprilie
10.00 si 12.00 – Printesa si broscoiul
Joi, 26 aprilie
10.00 – Mica sirena
Vineri, 27 aprilie
10.00 – Mica sirena
Sambata, 28 aprilie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.00 – Motanul incaltat
Duminca, 29 aprilie
11.00 – Pinocchio

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 25 aprilie
10.00 – Zana Zorilor
18.00 – Fluturii sunt liberi
Joi, 26 aprilie
10.00 – Zana Zorilor
19.00 – Amerika
Vineri, 27 aprilie
10.00 – Casa pisicii
19.00 – O noapte furtunoasa
Duminica, 29 aprilie
11.00 – Casa pisicii
18.00 – Missouri Sky
19.00 – Buna seara, domnule Wilde

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 29 aprilie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 26 aprilie
18.00 – Clasic e fantastic – Copilaria lui Vivaldi
Vineri, 27 aprilie
18.00 – Clasic e fantastic – Rossini si povestea lui Wilhelm Tell

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 28 aprilie
11.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa
Duminica, 29 aprilie
11.00 – Greierele si furnica

TEATRUL PAIATA
Sambata, 28 aprilie
10.30 – Printesa Crizantema – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Duminica, 29 aprilie
11.00 – Aladdin la Godot Cafe

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Stare