Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 28 martie – 3 aprilie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 28 martie – 3 aprilie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 28 martie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.30 – Micuta Dorothy
Joi, 29 martie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.30 – Micuta Dorothy
Vineri, 30 martie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 si 18.30 – Fata babei si fata mosului
11.00 si 13.30 – Micuta Dorothy
Sambata, 31 martie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 si 17.00 – Micuta Dorothy
11.00 si 18.30 – Fata babei si fata mosului
Duminica, 1 aprilie
10.00 – Petrica si Lupul
11.00 si 17.00 – Micuta Dorothy
11.00 – Fata babei si fata mosului
Marti, 3 aprilie
11.00 – Fata babei si fata mosului
Miercuri – 4 aprilie
11.00 – Fata babei si fata mosului 

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 28 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Joi, 29 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 31 martie
11.00 – De-a Micul Print – la Teatrul Excelsior
11.00 si 17.00 – Bekkanko – la Teatrul Metropolis
Duminica, 1 aprilie
11.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Gloria

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 28 martie
10.00 – Jack si vrejul de fasole
11.00 – Ridichea uriasa
18.00 – Migraaanti
Joi, 29 martie
10.00 – Pinocchio
19.00 – Regele moare
Vineri, 30 martie
10.15 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
10.30 – Ursul pacalit de vulpe
18.00 – Tigrisorul Petre
Sambata, 31 martie
10.00 si 12.15 – Alba ca Zapada
18.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Duminca, 1 aprilie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.15 – Muzicantii din Bremen
Marti, 3 aprilie
11.00 – Alba ca Zapada
15.00 – Capra cu trei iezi

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 28 martie
10.00 – Degetica
19.00 – Thomas Sawyer  
Joi, 29 martie
10.00 si 12.00 – Casa pisicii
13.30 – Missouri sky
19.00 – #EmojiPlay
Vineri, 30 martie
10.00 si 12.00 – Degetica
19.00 – Imparatul mustelor
Sambata, 31 martie
19.00 – Timeaholics

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 1 aprilie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Miercuri, 28 martie
Clasic e fantastic – Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss – fiul

TEATRUL COQUETTE
Miercuri, 28 martie
11.00 – Vulpea si corbul (Scoala Altfel)
Sambata, 31 martie
11.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa
Duminica, 1 aprilie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur

TEATRUL PAIATA
Duminica, 1 aprilie
10.30 – Soricelul cel Prostut – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Joi, 29 martie
9.00 – Micul Print
Vineri, 30 martie
10.00 – Micul Print

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 31 Martie
11.00 – Printesa Anastasia – la Godot Cafe
17.30 – Tom Degetel – la Happy Cinema in Liberty Center
Duminica, 1 aprilie
11.00 – Iepurasul Bocanila – la Godot Cafe
17.00 – Fata babei si fata mosului – la Clubul Taranului
17.30 – Printul fermecat – la Cine Globe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: *Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂
**Urmatorul program va aparea pe 17 aprilie. Paste fericit!

Galerie