Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 21 – 27 martie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 21 – 27 martie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 21 martie
10.00 – Viata lui Mozart
Joi, 22 martie
10.00 – Viata lui Mozart
Vineri, 23 martie
10.00 – Viata lui Mozart
Sambata, 24 martie
10.00 – Viata lui Mozart
11.00 si 17.00 – Micuta Dorothy
11.00 – Fata babei si fata mosului (premiera)
Duminica, 25 martie
10.00 – Viata lui Mozart
11.00 si 17.00 – Micuta Dorothy
11.00 – Fata babei si fata mosului (premiera)
Marti, 27 martie
10.00 – Petrica si lupul
11.00 si 13.30 – Micuta Dorothy
11.00 – Fata babei si fata mosului (premiera)

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 21 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Joi, 22 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Sambata, 24 martie
11.00 – O poveste a porcului – la Teatrul Excelsior
11.00 – La un metru de tine
Duminica, 25 martie
11.00 si 17.00 – Goe in Tara Minunilor
Luni, 26 martie
9.00 si 10.30 – Clowns – la Teatrul Metropolis

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 21 martie
10.00 – Scufita Rosie
Joi, 22 martie
10.00 – Fata babei si fata mosneagului
Vineri, 23 martie
10.15 – Scufita Rosie
10.30 – Ridichea uriasa
Sambata, 24 martie
10.00 si 12.15 – Capra cu trei iezi
Duminca, 25 martie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.15 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Luni, 26 martie
10.00 – Eu, Oblio
Marti, 27martie
9.00 si 11.00 – Craiasa Zapezii

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 21 martie
10.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Missouri sky (premiera)
Joi, 22 martie
10.00 – Taramul povestilor
19.00 – Imparatul mustelor
Vineri, 23 martie
19.00 – Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois
Sambata, 24 martie
19.00 – Chirita in provincie
Duminica, 25 martie
11.00 – Departe de casa
Luni, 26 martie
10.00 – Magia copilariei
13.00 – Cea mai frumoasa floare din lume
18.30 – The History Boys. Povesti cu parfum de liceu
Marti, 27 martie
10.00 – Magia copilariei
17.00 – Visul unei nopti de vara

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 25 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 23 martie
18.00 – Clasic e fantastic. – Copilaria lui Beethoven

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 24 martie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 25 martie
11.00 – Printesa si bobul de mazare

TEATRUL PAIATA
Sambata, 24 martie
10.30 – Coliba iepurasului – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 24 Martie
11.00 – Cartea Junglei – la Cinemacity in Mega Mall
11.00 – Rapunzel – la Godot Cafe
11.00 – Motanul incaltat – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Mica Sirena –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 25 Martie
11.00 – Frumoasa si Bestia  – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
17.00 – Cei trei purcelusi – la Clubul Taranului
17.30 – Pacala, Tandala si Marioara – la Cine Globe in Auchan Titan
Luni, 26 Martie
11.00 – Legenda Regelui Arthur ( Scoala Altfel) –  la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Lupul Buclucas ( Scoala Altfel) –  la Happy Cinema in Liberty Center
Marti, 27 Martie
10.00 Lupul Buclucas (Scoala Altfel) – la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie