Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 14 – 20 martie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 14 – 20 martie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Vineri, 16 martie
18.30 – Gulliver (premiera)
Sambata, 17 martie
10.00 – Directorul de teatru
11.00 si 18.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Gulliver (premiera)
Duminica, 18 martie
10.00 – Directorul de teatru
11.00 si 17.00 – Gulliver (premiera)
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Marti, 20 martie
10.00 – Viata lui Mozart

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 14 martie
10.00 – Clowns – la Teatrul Metropolis
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Joi, 15 martie
10.00 – Clowns – la Teatrul Metropolis
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 16 martie
10.00 – Clowns – la Teatrul Metropolis
Sambata, 17 martie
11.00 – O poveste a porcului – la Teatrul Excelsior
18.00 – Calatorii prin galaxii
Duminica, 18 martie
11.00 – De-a Micul Print – la Teatrul Metropolis
11.00 – La un metru de tine
Marti, 20 martie
10.00 – Spaima zmeilor – la Teatrul Excelsior

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 14 martie
10.00 – Craiasa Zapezii
Joi, 15 martie
10.00 – Mica Sirena
19.00 – Regele moare
Vineri, 16 martie
10.15 – Capra cu trei iezi
18.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Sambata, 17 martie
10.00 si 12.15 – Craiasa Zapezii
Duminca, 18 martie
10.00 si 12.00 – Ridichea uriasa
11.15 – Mica Sirena
Luni, 19 martie
10.00 – Muzicantii din Bremen
Marti, 20 martie
10.00 – Mica Sirena

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 14 martie
19.00 – Iluzia comica
Joi, 15 martie
10.00 –  Casa pisicii
19.00 – O noapte furtunoasa
Vineri, 16 martie
10.00 – Cei trei purcelusi
20:00 – Interzis sub 18 ani
Sambata, 17 martie
19.00 – Grease
Duminica, 18 martie
11.00 – Degetica
Luni, 19 martie
11.00 – Bambi

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 18 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 16 martie
19.00 – Jurnalul lui Robinson Crusoe
Sambata, 17 martie
18.00 – Povesti magice romanesti

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 17 martie
11.00 – Greierele si furnica
Duminica, 18 martie
11.00 – Vulpea si corbul

TEATRUL PAIATA
Duminica, 18 martie
10.30 – Lupul cu scufita rosie – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 17 Martie
11.00 – Punguţa cu doi bani – la Cinemacity in Sun Plaza
11.00 – Motanul încălţat – la Godot Cafe
17.30 – Cei trei purceluşi – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Povestea Cenuşăresei –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 18 Martie
11.00 – Degeţica – la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Dumbo cel isteţ  – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11.00 – Hansel şi Gretel– la Godot Cafe
17.00 – Micul Prinţ – la Clubul Taranului
17.30 – Scufiţa Roşie – la Cine Globe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie