Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 7 – 13 martie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 7 – 13 martie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 7 martie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Gulliver
Joi, 8 martie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Gulliver
Vineri, 9 martie
11.00 si 18.30 – Gulliver (premiera)
Sambata, 10 martie
10.00 – Directorul de teatru
11.00 si 18.30 – Eliza, micuta florareasa
11.00 si 17.00 – Gulliver (premiera)
Duminica, 11 martie
10.00 – Directorul de teatru
11.00 – Gulliver (premiera)
11.00 – Eliza, micuta florareasa

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 7 martie
18.00 – Calatorii prin galaxii
Sambata, 10 martie
11.00 – Tinerete fara batranete si viata fara de moarte – la Teatrul Excelsior 
Duminica, 11 martie
11.00 – De-a Micul Print – la Teatrul Metropolis
Luni, 12 martie
10.00 – Clowns – la Teatrul Metropolis
Marti, 13 martie
10.00 – Clowns – la Teatrul Metropolis

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 7 martie
10.00 – Tigrisorul Petre
Joi, 8 martie
10.30 – Ridichea uriasa
18.15 – Alba ca Zapada
Vineri, 9 martie
10.15 – Motanul incaltat
10.30 – Ridichea uriasa
Sambata, 10 martie
10.00 si 12.15 – Scufita Rosie
Duminca, 11 martie
10.00 si 12.15 – Ursul pacalit de vuple
11.15 – Tigrisorul Petre
Luni, 12 martie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Marti, 13 martie
10.00 – Tigrisorul Petre

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 7 martie
19.00 – Amerika
Joi, 8 martie
19:00 – Fluturii sunt liberi
Vineri, 9 martie
19.00 – #Emoji
Duminica, 11 martie
11.00 – Vrajitorul din Oz
Marti, 13 martie
19.00 – Iluzia comica

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 11 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 9 martie
18.00 – Clasic e fantastic – Rossini si POvestea lui Wilhelm Tell

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 10 martie
11.00 – Praslea cel Voinic si merele de aur
Duminica, 11 martie
11.00 – Povestea Martisorului

TEATRUL PAIATA
Sambata, 10 martie
10.30 – Intamplari din padure – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 10 martie
11.00 – Fata babei si Fata mosului – la Cinemacity in Park Lake
11.00 – Ariciul si Testoasa uriasa – la Cine Globe in Auchan Titan
11.00 – Peripetiile lui Piticot – la Godot Cafe
17.30 – Alice si lumea minunata – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Povestea lui Fat Frumos –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 11 martie
11.00 – Brosutele intelepte – la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Aladdin  – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11.00 – Magic Fairytale – la Godot Cafe
17.00 – Povestea lui Fat Frumos – la Clubul Taranului
17.30 – Pinocchio – la Cine Globe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

 

Galerie