Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 28 februarie – 6 martie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 28 februarie – 6 martie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 28 februarie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Joi, 1 martie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Vineri, 2 martie
11.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Gulliver (premiera)
18.30 – Gulliver (premiera)
Sambata, 3 martie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 si 18.30 – Eliza, micuta florareasa
17.00 – Gulliver (premiera)
Duminica, 4 martie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 si 17.00 – Gulliver (premiera)
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Marti, 6 martie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 – Eliza, micuta florareasa
11.00 – Gulliver (premiera)

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 28 februarie
10.00 – Clowns – la Palatul National al Copiilor
18.00 – Fara frica
Sambata, 3 martie
11.00 – Pinguinii melomani 
Duminica, 4 martie
11.00 – De-a Micul Print – la Teatrul Metropolis
Marti, 6 martie
11.00 – Calatorii prin galaxii

TEATRUL TANDARICA
Sambata, 3 martie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.15 – Cei trei purcelusi
Duminca, 4 martie
10.00 si 12.10 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
11.00 – Ridichea uriasa

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 28 februarie
10.00 – Zana Zorilor
19.00 – Imparatul mustelor
Joi, 1 martie
19:00 – Fluturii sunt liberi
Marti, 6 martie
19.00 – Amerika

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 4 martie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Joi, 1 martie
18.30 – Povestea Martisorului
Sambata, 3 martie
11.00 – Povestea Martisorului
Duminica, 4 martie
11.00 – Povestea Martisorului

TEATRUL PAIATA
Duminica, 4 martie
10.30 – Fata babei si fata mosului – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 3 martie
11.00 – Hansel si Gretel – la Cinemacity in AFI Cotroceni
11.00 – Cenusareasa – la Godot Cafe
17.30 – Printesa Aurora – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Rapunzel, printesa curajoasa –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 4 martie
11.00 – Traista fermecata a Vrajitoarei – la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Fluturi si Oameni  – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11.00 – Cartea Junglei – la Godot Cafe
17.00 – Ispravile Motanului Incaltat – la Clubul Taranului
17.30 – Iedul cu trei capre – la Cineglobe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

 

Galerie