Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 21 – 27 februarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 21 – 27 februarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 21 februarie
10.00 – Caragiale pentru copii
10.00 – Arlechino si Colombina (premiera)
11.00 – Pinocchio

Sambata, 24 februarie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 si 17.00 – Cenusareasa
11.00 si 18.30 – Eliza, micuta florareasa
Duminica, 25 februarie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 si 17.00 – Cenusareasa
11.00 – Eliza, micuta florareasa
Marti, 27 februarie
10.00 – Cu Nino la Londra
11.00 – Eliza, micuta florareasa

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 21 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Palatul National al Copiilor
18.00 – De-a Micul Print
Joi, 22 februarie 
10.00 – Vrajitorul din Oz
– la Palatul National al Copiilor
18.00 – La un metru de tine
Vineri, 23 februarie
10.00 – Vrajitorul din Oz – la Sala Gloria
18.00 – Amintiri intr-o valiza
Sambata, 24 februarie
11.00 – Buna dimineata 
Duminica, 25 februarie
11.00 si 18.00 – Goe in Tara Minunilor 

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 21 februarie
10.00 – Printesa si broscoiul
Joi, 22 februarie
10.00 – Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele
Vineri, 23 februarie
10.00 – Pinocchio
19.30 – Regele moare
Sambata, 24 februarie
10.00 si 12.00 – Printesa si broscoiul
Duminca, 25 februarie
10.00 si 12.00 – Ursul pacalit de vulpe
11.00 – Muzicantii din Bremen
19.30 – Migraaaanti
Luni, 26 februarie
10.00 – Jack si vrejul de fasole

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 21 februarie
19.00 – Viata plictiocasa si preaplina a visatorului Francois 
Joi, 22 februarie
19:00 – Our ladies of perpetual succour
Vineri, 23 februarie
19.00 – Our ladies of perpetual succour
Sambata, 24 februarie
11.00 – Vrajitorul din Oz
19.00 – Fluturii sunt liberi
Duminica, 25 februarie
11.00 – Bambi
Marti, 27 februarie
19.00 – Thomas Sawyer

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 25 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 23 februarie
18.00 – Clasic e fantastic. Rossini si Povestea lui Wilhelm Tell

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 24 februarie
11.00 – Vulpea si corbul
Duminica, 25 februarie
11.00 si 14.00 – Pazitoarea de gaste si falsa printesa

TEATRUL PAIATA
Sambata, 24 februarie
10.30 – Ferma fermecata – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 24 februarie
11.00 – Magic Fairytale – la Cinemacity in Mega Mall
11.00– Peripetiile lui Piticot – la Cineglobe in Auchan Titan
11.00 – Muck cel Mic – la Godot Cafe
17.30 – Zana Padurii – la Happy Cinema in Liberty Center
17.30 – Micul Print –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan
Duminica, 18 februarie
11.00 – Vicleniile Vulpii – la Happy Cinema in Liberty Center
11.00 – Alice in Tara Minunilor  – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11.00 – Dumbo cel Istet – la Godot Cafe
17.00 – Soricelul Chit Chit – la Clubul Taranului
17.30 – Mica Sirena – la Cineglobe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

 

Galerie