Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 31 ianuarie – 6 februarie 2018


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 31 ianuarie – 6 februarie 2018.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 31 ianuarie Orchestra lui Nino (premiera)  ora 10.00 si 11.20
Vineri, 2 februarie Joc si rock (premiera) adaptare dupa Crai Nou  ora 18.30
Sambata, 3 februarie Orchestra lui Nino – ora 10.00 si 11.30, Caragiale pentru copii – ora 10.00 si Joc si rock (premiera) adaptare dupa Crai Nou – ora 17.00
Duminica, 4 februarie Orchestra lui Nino – ora 10.00, Caragiale pentru copii – ora 10.00 si Joc si rock (premiera) adaptare dupa Crai Nou – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 31 ianuarie Clowns – ora 10.00 – Teatrul Excelsior 
Sambata, 3 februarie O poveste a porcului – ora 11.00 – la Teatrul Excelsior
Duminica, 4 februarie Craiasa zapezii – ora 11:00 – la Sala Gloria
Marti, 6 februarie Clowns – ora 10.00 – Teatrul Excelsior si La un metru de tine – ora 18.00

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 31 ianuarie Craiasa Zapezii – ora 10.00
Joi, 1 februarie Pinocchio – ora 10.00
Vineri, 2 februarie Alba ca Zapada – ora 10.00
Sambata, 3 februarie Alba ca Zapada – ora 10.00 si 12.00
Duminca, 4 februarie Ridichea uriasa – ora 10.00 si 12.00 si Capra cu trei iezi – ora 11.00

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 31 ianuarie Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois – ora 19.00
Joi, 1 februarie Viata plicticoasa si preaplina a visatorului Francois – ora 19:00
Vineri, 2 februarie Departe de casa – ora 10.00 si Interzis sub 18 ani – ora 20.00
Duminica, 4 februarie Casa pisicii – ora 11.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 4 februarie, ora 11.00 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Joi, 1 februarie Clasic e fantastic. Cand Dunarea valseaza. Copilaria lui Johann Strauss – Fiul – ora 18.00
Duminica, 4 februarie Povesti clasice romanesti – ora 18.00

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 3 februarie Pazitoarea de gaste si falsa printesa – ora 11.00
Duminica, 4 februarie Printesa si bobul de mazare – ora 11.00

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 3 februarie Lampio si grauntele de lumina – ora 11.00

TEATRUL PAIATA
Duminica, 4 februarie Printesa Crizantema – ora 10.30 – la Clubul Taranului

TEATRU LA CINEMA

Sambata, 3 Februarie
11:00 – Punguta cu doi bani – la Cinemacity in AFI Cotroceni
11:00 – Vicleniile Vulpii – la Godot Cafe
17:30 – Craiasa Zapezii –  la Hollywood Multiplex in Bucuresti Mall Vitan

Duminica, 4 Februarie
11:00 – Aventurile lui Pingolino – la Happy Cinema in Liberty Center
11:00 – Taramul Inghetat – la Movieplex Cinema in Plaza Romania
11:00 – Lupul Buclucas – la Godot Cafe
17:00 – Tom Degetel – la Clubul Taranului
17:30 – Frumoasa si Bestia – la Cineglobe in Auchan Titan

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

i

Galerie