Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 23 – 29 noiembrie 2017


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 23 – 29 noiembrie 2017.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Joi, 23 noiembrie Petrica și lupul – ora 10.00 si 11.10 si Noapte la Venetia – ora 11.00
Vineri, 24 noiembrie Petrica și lupul – ora 10.00 si 11.10 si Noapte la Venetia – ora 11.00
Sambata, 25 noiembrie Zappa, robotelul muzical – ora 10.00, Viața lui Mozart – ora 10.00 si  Noapte la Venetia (premiera) – ora 17.00
Duminica, 26 noiembrie Zappa, robotelul muzical – ora 10.00, Viața lui Mozart – ora 10.00 si  Noapte la Venetia (premiera) – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Joi, 23 noiembrie O poveste a porcului – ora 10:00 – la Palatul National al Copiilor
Sâmbătă, 25 noiembrie Goe in Tara minunilor – ora 11:00

TEATRUL TANDARICA
In perioada 17 – 27 noiembrie, se desfasoara Festivalul Internațional al Teatrului Contemporan de Animație ImPuls. Puteti citi mai multe detalii aici.

Joi, 23 noiembrie Ridichea uriașă (Teatrul Arlechino,  Brasov) – ora 10:00, Micul Print – o intamplare – ora 16.00 , Omul de zăpadă care voia sa întâlnească soarele – ora 18.00
Vineri, 24 noiembrie Cui I-e frica de bau-bau? – ora 10:00 si Doamna de la Porto Pim (Compania de teatru Gioco Vita, Italia) – ora 19.00
Sambata, 25 noiembrie Magazinul cu jucarii (Teatrul Merlin, Timisoara) – ora 11.15, Eu, Oblio ora 18.00 si Micul T (Compania de teatru Batida,  Danemarca) – ora 19.00
Duminica, 26 noiembrie Little Jeep (Teatrul național pentru copii Beijing) – ora 9.30 și 12.15, Micul T (Compania de teatru Batida, Danemarca) – ora 11.00, Bambi (Teatru Excelsior) – ora 18.00 și Micul Print – o intamplare – ora 19.30
Luni, 27 noiembrie Little Jeep (Teatrul național pentru copii Beijing) – ora 10.00 și 13.00 si Furtuna (Teatrul pentru fopii și tineret Colibri, Craiova) – ora 18.00

TEATRUL EXCELSIOR
Vineri, 24 noiembrie Lear – ora 19.00
Sambata, 25 noiembrie Degetica – ora 11.00
Duminica, 26 noiembrie Departe de casa – ora 11.00 și Romeo și Julieta (Colegiul Tudor Vianu) – ora 19.00
Luni, 27 noiembrie Zâna Zorilor – ora 10:00
Marti, 28 noiembrie Our ladles of perpetual succour – ora 19:00
Miercuri, 29 noiembrie Our ladles of perpetual succour – ora 19:00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 26 noiembrie – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 25 noiembrie Califul Barza – ora 11.00
Duminica, 26 noiembrie Prințesa și bobul de mazare – ora 11.00

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 25 noiembrie Prințesa Spiridus – in Park Lake – ora 11.00, Turtita năzdrăvana – Happy Cinema Liberty Center și Cartea Junglei – Auchan Titan – ora 17.30
Duminica, 26 noiembrie Cei trei purcelusi  – Plaza România și Motanul încălțat – Godot Cafe ora 11.00 si Tom Degetel – in Clubul Taranului – ora 17.30

TEATRUL ODEON
Vineri, 24 noiembrie Clasic e fantastic. Copilaria lui Beethoven – ora 18.00
Sambata, 25 noiembrie Povesti magice romanesti – ora 18.00

TEATRUL PAIATA
Sambata, 25 noiembrie Șoricelul cel prostut – ora 10.30 – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie