Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 16 – 21 noiembrie 2017


Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 16 – 21 noiembrie 2017.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Joi, 16 noiembrie Punguta cu doi bani – ora 10.00 si 11.20 si Noapte la Venetia – ora 11.00
Vineri, 17 noiembrie Punguta cu doi bani – ora 10.00 si 11.20 si Noapte la Venetia – ora 11.00
Sambata, 18 noiembrie Punguta cu doi bani – ora 10.00 si 12.00, Truverii – ora 10.00 si  Noapte la Venetia (premiera) – ora 17.00
Duminica, 19 noiembrie  Punguta cu doi bani – ora 10.00 si 12.00, Truverii – ora 10.00 si Noapte la Venetia (premiera) – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Joi, 16 noiembrie O poveste a porcului – ora 10:00 – la Palatul National al Copiilor
Vineri, 17 noiembrie Fara frica – ora 10:00

TEATRUL TANDARICA
In perioada 17 – 27 noiembrie, se desfasoara Festivalul Internațional al Teatrului Contemporan de Animație ImPuls. Puteti citi mai multe detalii aici.

Joi, 16 noiembrie Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele – ora 10:00
Vineri, 17 noiembrie Frumoasa si bestia (Teatrul de papusi Gulliver, Galati) – ora 10:00, Micul Print – o intamplare – ora 16.00 si Scufita rosie – premiera – ora 19.00
Sambata, 18 noiembrie La un metru de tine – ora 10.00, Frumoasa si bestia (Teatrul de papusi Gulliver, Galati) – ora 11:15, Micul Print – o intamplare – ora 16.00 si Klasse, Klasse (Compania de teatru Strahl, Germania) – ora 18.00
Duminica, 19 noiembrie Mica vrajitoare (Teatrul de papusi Prichindel, Alba Iulia) – ora 11.15, Micul Print – o intamplare – ora 12.00, Sunt eu, Annabel (Compania de teatru Lightwave, Bucuresti) – ora 18.00 si Strada cu ingeri (Teatrul de papusi Puck, Cluj Napoca) – ora 19.15
Luni, 20 noiembrie Mica vrajitoare (Teatrul de papusi Prichindel, Alba Iulia) – ora 11.15, Micul Print – o intamplare – ora 12.00 si Zigmund Follies (Compania de Teatru Phillipe Genty, Franța) – ora 19.00, la Teatru Nottara
Marti, 21 noiembrie Cine esti tu? – ora 09.30 si 11.00, Năzdrăvanul din stele (Teatrul pentru Copii și Tineret Luceafărul, Iași) – ora 10.00, la Teatru Nottara, Micul Print – o intamplare – ora 16.00, Casele Clovnilor (Teatrul de Păpuși Merlin, Grecia) – ora 18.00 si Migraaaanti! – ora 19.30

TEATRUL EXCELSIOR
Joi, 16 noiembrie Viata plicticoasa si preaplina a visatoruui Francois (avanpremiera) – ora 19.00
Vineri, 17 noiembrie Viata plicticoasa si preaplina a visatoruui Francois (premiera) – ora 19.00
Sambata, 18 noiembrie Degetica – 0ra 11.00 si #EmojiPlay – ora 19.00
Duminica, 19 noiembrie Taramul povestilor – ora 11.00
Marti, 21 noiembrie Timeaholics – ora 19:00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 19 noiembrie – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 18 noiembrie Praslea cel Voinic si merele de aur – ora 11.00
Duminica, 12 noiembrie Muzicantii din Bremen – ora 11.00

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 18 noiembrie Printul Fermecat – in Afi Cotroceni – ora 11.00
Duminica, 19 noiembrie Rapunzel  – la Happy Cinema din Liberty Center si Muck cel Mic – la Godot Cafe – ora 11.00 si Dumbo cel istet – in Auchan Titan – ora 17.30

TEATRUL ODEON
Sambata, 18 noiembrie Povesti magice romanesti – ora 18.00

TEATRUL PAIATA
Duminica, 19 noiembrie Intamplare din padure – ora 10.30 – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 18 noiembrie Lampio si grauntele de lumina – ora 11.00
Luni, 20 noiembrie Chirita la Iasi  – ora 11.00
Marti, 21 noiembrie Chirita la Iasi  – ora 11.00

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii. 🙂

Galerie