Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 5 – 11 aprilie 2017


large

Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 5 – 11 aprilie 2017.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 5 aprilie 2017 Ivan Turbinca si Viata lui Mozart – ora 10.00
Joi, 6 aprilie 2017 Cu Nino prin lume – ora 10.00 
Vineri, 7 aprilie 2017  Viata lui Mozart – 10.00
Sambata, 8 aprilie 2017 Nino Arlechino – ora 10.00 si Pinocchio – ora 17.00
Duminica, 9 aprilie 2017 Ivan Turbinca – ora 10.00 si 12.30, Nino Arlechino – ora 10.00 si Pinocchio – ora 11.00
Marti, 11 aprilie 2017 Eliza Micuta Florareasa – ora 10.00, Nino Arlechino – ora 10.10 si Pinocchio – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 5 aprilie 2017 Spaima Zmeilor – ora 10.00 – la Palatul National al Copiilor si De-a Micul Print – ora 18.00 – la Teatrul Ion Creanga
Joi, 6 aprilie 2017 Spaima Zmeilor – ora 10.00 – la Palatul National al Copiilor si Fara frica – ora 18.00 – la Teatrul Ion Creanga
Vineri, 7 aprilie Spaima Zmeilor – ora 10.00 – la Palatul National al Copiilor si Pernuta somnoroasa – ora 18.00 – la Teatrul Ion Creanga
Sambata, 8 aprilie 2017 Tinerete fara batranete si viata fara de moarte – ora 10.00 si Iglu – ora 18.00 – la Teatrul Excelsior si Buna dimineata – ora 18.00 la Teatrul Ion Creanga
Luni, 10 aprilie 2017 De-as fi Scufita Rosie – ora 10.00 – la Teatrul Tandarica
Marti, 11 aprilie 2017 O poveste a porcului – ora 18.00 – la Teatrul Excelsior

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 5 aprilie 2017 O noapte furtunoasa – ora 19.00
Joi, 6 aprilie 2017 Cei trei purcelusi – ora 10.00 si 11.30 si Draga Elena Sergheevna – ora 19.00
Vineri, 7 aprilie 2017 iHamlet – ora 19.00
Sambata, 8 aprilie 2017 Interzis sub 18 ani – ora 20.00
Duminica, 9 aprilie 2017 Taramul povestilor – ora 11.00 si Fluturii sunt liberi – 19.00

TEATRUL TANDARICA
In aceasta perioada, Teatrul Tandarica organizeaza Festivalul „Tandarica Altfel”.
Miercuri, 5 aprilie 2017 Alba ca Zapada si Ridichea uriasa – ora 10.00
Joi, 6 aprilie 2017 Tigrisorul Petre si Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00
Vineri, 7 aprilie 2017 Fata babei si fata mosneagului si Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00
Sambata, 8 aprilie 2017 Fata babei si fata mosneagului – ora 11.20
Duminica, 9 aprilie 2017 Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00, Tigrisorul Petre – ora 11.20 si Ursul pacalit de vulpe – ora 12.00 
Luni, 10 aprilie 2017 Ridichea uriasa – ora 10.00
Marti, 11 aprilie 2017 Tigrisorul Petre si Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00
De asemenea, Teatrul Tandarica ne invita de la ora 11.00, sambata 8 aprilie sa urmarim spectacolul Motanul incaltat la Grand Cinema & More.

TEATRUL ODEON
Duminica, 9 aprilie 2017 Clasic e fantastic. Copilaria lui Beethoven – ora 18.00

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 8 aprilie 2017 Califul barza – ora 11.00
Duminica, 9 aprilie 2017 Praslea cel voinic si merele de aur – ora 11.00

TEATRUL NATIONAL
Sambata, 8 aprilie si Duminica, 9 aprilie 2017 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 8 aprilie 2017 Traista fermecata a vrajitoarei – la Cinema City AFI Cotroceni – ora 11.00
Duminica, 9 aprilie 2017 Iepurasul Bocanila… in cautarea prieteniei – la Cinema City Mega Mall – ora 11:00 si Rapunzel, printesa furata – MOVIEPLEX CINEMA Plaza Romania – ora 17:30

TEATRUL PAIATA
Duminica, 9 aprilie 2017 Soricelul cel prostut – ora 10.30 – la Clubul Taranului

TEATRUL STELA POPESCU
Sambata, 8 aprilie 2017 Domnul Goe – ora 17.00
Luni, 10 aprilie 2017 Domnul Goe – ora 10.00
Marti, 11 aprilie 2017 Domnul Goe – ora 10.00

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii.

Galerie