Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 8 – 14 martie 2017


large

Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 8 – 14 martie 2017.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Miercuri, 8 martie 2017 Nino Arlechino – ora 10.00
Vineri, 10 martie 2017 Cu Nino prin lume – ora 10.00 si Lunatici – ora 10.00 si 18.30
Sambata, 11 martie 2017 Cu Nino prin lume – ora 10.00, Peter Pan – ora 13.00 si 17.00, Trei frati gemeni venetieni – ora 19.00
Duminica, 12 martie 2017 Punguta cu doi bani – ora 10.00 si 12.30, Peter Pan – ora 11.00
Marti, 14 martie 2017 Cu Nino prin lume – ora 10.00, Peter Pan – ora 11.00

TEATRUL ION CREANGA
Miercuri, 8 martie 2017 Fara frica – ora 18.00 – la Teatrul Ion Creanga
Joi, 9 martie 2017 Spaima zmeilor – ora 10.00 – la Palatul National al Copiilor si Pernuta somnoroasa – ora 18.00 – la Teatrul Ion Creanga
Vineri, 10 martie 2017 Pernuta somnoroasa – ora 18.00 – la Teatrul Ion Creanga
Sambata, 11 martie 2017 Tinerete fara batranete si viata fara de moarte – ora 11.00 – la Teatrul Excelsior si Buna dimineata – ora 19.00 – la Teatrul Ion Creanga
Duminica, 12 martie 2017 Zbor prin povesti – ora 11.00 – la Teatrul Metropolis
Luni, 13 martie 2017 A 12-a noapte – ora 18.00 – la Teatrul de Comedie
Marti, 14 martie 2017 O poveste a porcului – ora 10.00 – la Teatrul Excelsior

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 8 martie 2017 Cei trei purcelusi – ora 10.00 si Fluturii sunt liberi – ora 19.00
Joi, 9 martie 2017 Taramul povestilor – ora 10.00 si Vivien Leigh – ora 19.00
Vineri, 10 martie 2017 Cocoselul neascultator – ora 10.00 si iHamlet – ora 18.00
Sambata, 11 martie 2017 #EmojiPlay – ora 19.00
Duminica, 12 martie 2017 Zana Zorilor – ora 11.00, Cea mai frumoasa floare din lume – ora 18.00 si Fantoma de la Opera (Colegiul Tudor Vianu) – ora 19.00
Luni, 13 martie 2017 Casa pisicii – ora 10.00
Marti, 14 martie 2017 Interzis sub 18 ani – ora 20.00

TEATRUL TANDARICA
In aceasta perioada, Teatrul Tandarica organizeaza Festivalul „Tandarica Altfel”.
Joi, 9 martie 2017 Printesa si broscoiul – ora 10.00 si Ursul pacalit de vulpe – ora 10.30
Vineri, 10 martie 2017 Ridichea uriasa – ora 9.30 si Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele – 10.00
Sambata, 11 martie 2017 Eu, Oblio– ora 11.20
Duminica, 12 martie 2017 Ridichea uriasa – ora 10.00 si 12.00 si Mica Sirena – ora 11.20
Luni, 13 martie 2017 Tigrisorul Petre – ora 10.00 si Ursul pacalit de vulpe– ora 10.30
Marti, 14 martie 2017 Tigrisorul Petre – ora 10.00 si Ursul pacalit de vulpe– ora 10.30
De asemenea, Teatrul Tandarica ne invita de la ora 11.00, sambata 11 martie sa urmarim spectacolul Alba ca Zapada la Grand Cinema & More.

TEATRUL ODEON
Joi, 9 martie 2017 Clasic de fantastic. Copilaria lui Mozart – ora 18.00
Duminica, 12 martie 2017 Clasic de fantastic. Bela Partok si Povestea printului cioplit in lemn– ora 18.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 12 martie 2017 – Teatrul National pentru copii – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL COQUETTE
Sambata, 11 martie 2017 Califul Barza – ora 18.00
Duminica, 12 martie 2017 Printesa si bobul de mazare – ora 11.00

TEATRU LA CINEMA
Sambata, 11 martie 2017 Ursul pacalit de vulpe – Cinema City – AFI Cotroceni, ora 11:00
Duminica, 5 martie 2017 Povestea lui Fat Frumos – Cinema City –Mega Mall – ora 11:00 si Peter Pan  – Cine Globe – Auchan Titan – ora 17:30

TEATRUL PAIATA
Duminica, 12 martie 2017 Lupul cu scufita rosie – ora 10.30 – la Clubul Taranului

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii.

Galerie