Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 08 – 14 iunie 2016


large

Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 08 – 14 iunie 2016.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 11 iunie 2016 Cu Nino in vacanta la Paris – ora 11.00 si 13.00 si Hansel si Gretel – ora 17.00
Duminica, 12 iunie 2016 Hansel si Gretel  – ora 17.00

OPERA NATIONALA BUCURESTI
Sambata, 11 iunie 2016 In the night. In the middle, Somewhat elevated. Theme and variations (spectacol pentru parinti) si Atelier pentru copii „Flautul fermecat” – ora 19.00
Marti, 14 iunie 2016 Magazinul de papusi – ora 19.00

TEATRUL ION CREANGA
In perioada 10-12 iunie, Teatrul Ion Creanga organizeaza Festivalul Amintiri din copilarie care se va desfasura in Parcul Kiseleff. In cadrul festivalului, vor putea fi vizionate urmatoarele spectacole:
Vineri, 10 iunie 2016
16.00 – 16.45  Struții – spectacol de animație, Teatrul Pavana, Olanda
17.00 – 17.45 Girafele – spectacol de animație, Teatrul Pavana, Olanda
18.00 – 19.00 Clowns – spectacol de teatru-circ, Teatrul Ion Creangă
19.00 – 19.50 Struții & Girafele – spectacole de animație, Teatrul Pavana, Olanda
Sambata, 11 iunie 2016
10.00 – 10.45 Girafele – spectacol de animație, Teatrul Pavana, Olanda
11.00 – 12.00 Concert – Povestea simfonică „Petrică și Lupul”, Bucharest Winds
12.00 – 12.45  Struții – spectacol de animație, Teatrul Pavana, Olanda
16.00 – 16.45 Girafele & Struții – spectacole de animație, Teatrul Pavana, Olanda
Duminica, 12 iunie 2016
16.00 – 16.45 Struții – spectacol de animație, Teatrul Pavana, Olanda
17.00 – 17.45 Girafele – spectacol de animație, Teatrul Pavana, Olanda
18.00 – 19.00 Spaima zmeilor, Teatrul Ion Creangă
Puteti consulta intregul program al festivalului aici.

Marti, 14 iunie 2016 Clowns – ora 10.00 si Pinguinii melomani – ora 18.00 – la Teatrul Excelsior

TEATRUL TANDARICA
Miercuri, 8 iunie 2016
Lampa lui Alladin – ora 10.00 (Sala Lahovari)
Punguta cu doi bani –
ora 10.00 (Parcul Lumea Copiilor)
Joi, 9 iunie 2016
Cei trei purcelusi – ora 10.00 (Sala Lahovari)
Alba ca Zapada 
– ora 10.00 (Parcul Lumea Copiilor)
Vineri, 10 iunie 2016
Mica Sirena – ora 10.00 (Parcul Lumea Copiilor)
Sambata, 11 iunie 2016
Omul de zapada care voia sa intalneasca soarele – ora 11.00 (Sala Lahovari)
Ursul pacalit de vulpe – ora 11.00 (Parcul Lumea Copiilor)
Duminica, 12 mai 2016 
Punguta cu doi bani – ora 11.00 (Sala Lahovari)
Lampa lui Alladin – ora 11.00 (Parcul Lumea Copiilor)
Luni, 13 iunie 2016
Fata babei si fata mosneagului – ora 10.00 (Parcul Lumea Copiilor)
Marti, 14 iunie 2016
Pacala – ora 10.00 (Parcul Lumea Copiilor)

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 8 iunie 2016 Grease – 19.00
Joi, 9 iunie 2016 Tentation tango – ora 20.00
Vineri, 10 iunie 2016, Degetica – ora 10.00 si #Teenspirit – ora 19.00
Duminica, 12 iunie 2016, Interzis sub 18 ani – ora 20.00

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Nota: Este posibil ca acest material sa sufere modificari (adica sa fie adaugate noi date). Va recomand sa il revizitati si la sfarsitul saptamanii.

Galerie