Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 19-25 noiembrie


large

Va invit sa consultati programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, pentru perioada 19-25 noiembrie.

OPERA COMICA PENTRU COPII
Sambata, 21 noiembrie 2015                                                                                                                Felicia Filip si solistii OCC – ora 11.00                                                                                               Munchhausen Stapanul minciunilor – ora 17.00                                                                           Duminica, 22 noiembrie 2015                                                                                                                Coana Chirita – ora 11.00                                                                                                                       Coana Chirita – ora 13.00                                                                                                                   Luni, 23 noiembrie 2015                                                                                                                        Coana Chirita – ora 11.00                                                                                                                       Coana Chirita – ora 13.00                                                                                                               Marti, 24 noiembrie 2015                                                                                                                       Coana Chirita – ora 11.00                                                                                                                       Coana Chirita – ora 13.00

TEATRUL ION CREANGA
Joi, 19 noiembrie 2015                                                                                                                         Spaima zmeilor – ora 10.00 – Teatrul Excelsior                                                                             Sambata, 21 noiembrie 2015                                                                                                                  Spaima zmeilor – ora 11.00 – la Teatrul Excelsior                                                                   Duminica, 22 noiembrie 2015                                                                                                                Frumoasa din padurea adormita sau Povestea unei treziri – ora 11.00 – Teatrul de Comedie, Sala noua                                                                                                                                 Clowns – ora 11.00 – la Teatrul Elisabeta                                                                               Clowns – ora 18.00 – la Teatrul Excelsior                                                                                   Luni, 23 noiembrie 2015                                                                                                                  Clowns – ora 10.00 – la Teatrul Excelsior                                                                                       Iglu – ora 18.00 – Teatrul Excelsior                                                                                           Marti, 24 noiembrie 2015                                                                                                                      Clowns – ora 18.00 – la Teatrul Excelsior                                                                           Miercuri, 25 noiembrie 2015                                                                                                                Craiasa Zapezii – ora 10.00 – la Palatul National al Copiilor

TEATRUL TANDARICA

Joi, 19 noiembrie 2015                                                                                                                           Micul Print – ora 10.00                                                                                                                           Vineri, 20 noiembrie 2015                                                                                                                      Motanul incaltat – ora 10.00                                                                                                 Sambata, 21 noiembrie 2015                                                                                                                  Ursul pacalit de vulpe – ora 10.00 si ora 12.00                                                                           Motanul incaltat – ora 11.00                                                                                                             Duminica, 22 noiembrie 2015                                                                                                               Ridichea uriasa – ora 10.00 si ora 12.00                                                                                     Capra cu trei iezi – ora 18.00                                                                                                                 Luni, 23 noiembrie 2015                                                                                                                        Pinocchio – ora 10.00                                                                                                                       Marti, 24 noiembrie 2015                                                                                                                     Motanul incaltat – ora 10.00                                                                                                         Miercuri, 25 noiembrie 2015                                                                                                                Micul Print – ora 10.00
De asemenea, Teatrul Tandarica ne invita de la ora 11.00, sambata (21 noiembrie) şi duminica (22 noiembrie), sa urmarim spectacolele Alba ca Zapada, respectiv Punguta cu doi bani, la Grand Cinema & More.

TEATRUL EXCELSIOR
Miercuri, 25 noiembrie 2015                                                                                                                 Maria-sa…Magarul – ora 10.00                                                                                                             Notre Dame de Paris – ora 19.00

TEATRUL NATIONAL
Duminica, 22 noiembrie 2015 – Teatrul National pentru copii – ora 11.00 – Sala Media – proiect initiat de Fundatia Abracadabra, condusa de actorul Marian Ralea. Mai multe detalii gasiti aici.

TEATRUL ODEON
Vineri, 20 noiembrie 2015                                                                                                                   Clasic e fantastic – Copilaria lui Chopin – ora 18.00

ATENEUL ROMAN
Duminica, 22 noiembrie 2015                                                                                                             Povestea Flautului Fermecat– ora 10.00 si 12.30

TEATRUL DE PAPUSI PAIATA
Sambata, 21 noiembrie 2015                                                                                                                 Fata babei si fata mosneagului – ora 10.30 – Clubul Taranului Roman

Alcatuit de Cristina Radulescu.

Programul teatrelor pentru copii si tineret din Bucuresti, 19-25 noiembrie